FilmyNETFLIX

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #17

Zaujímavé fakty o filmoch #17

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Wonder Woman

Wonder Woman

Zdroj: wallpapermaiden.com

Herečka Gal Gadot kvôli úlohe tvrdo trénovala dlhých deväť mesiacov. Počas príprav na film nabrala takmer 8 kilogramov čistého svalstva.

Hviezdne vojny

Zdroj: www.starwars.com

George Lucas si bol tak istý tým, že film zlyhá, že sa nezúčastnil premiéry a miesto toho išiel na dovolenku na Hawaii so svojim drahým priateľom Stevenom Spielbergom. Nielen že sa zo Star Wars stala jedna z najväčších filmových sérií vôbec, ale na dovolenke ešte stihol vymyslieť námet na počin Dobyvatelia stratenej archy.

Čierna krv

cierna krv daniel day-lewis

Zdroj: horrorgeeklife.com

Každú stredu počas fáze strihu si režisér Paul Thomas Anderson a spol na večeru dávali len kus mäsa a čistú vodku. Mali sa tým udržať v mentalite Daniela Plainviewa, hlavnej postavy.

Batman (1989)

jack nicholson joker

Zdroj: 13thdimension.com

Jack Nicholson (Joker) dostal za tento film výplatu v percentách zárobkov. Keďže sa z neho stal obrovský hit, domov si zaň odniesol ohromných 60 miliónov dolárov.

Equilibrium

equilibrium christian bale sean bean

Zdroj: imdb.com

Film sa odohráva v roku 2072. Moderný štýl boja pre túto dobu, kedy človek nablízku používa k útoku zbraň, vymyslel režisér/scenárista Kurt Wimmer na svojej záhrade.

Blade Runner

blade runner

Zdroj: dutchmegayachts.com

Pôvodný strih Ridleyho Scotta dal filmu dĺžku 4 hodiny. Všetci sa zhodli na tom, že vyzerá nádherne a je to zážitok, no musí byť skrátený.

La La Land

oscary 2017

Zdroj: hdwallpapers.in

Emma Watson odmietla úlohu v tomto filme kvôli roli v Disneyovke Kráska a zviera. Ryan Gosling zasa odmietol rolu v Disneyovke kvôli muzikálu La La Land.

The Equalizer

equalizer 2 recenzia

Zdroj: equalizer.movie

Herec Denzel Washington má v skutočnosti prepichnuté uši, čo bolo vo filme digitálne zamaskované. V jednej scéne ich však aj napriek tomu je zreteľne vidieť.

Kasíno

nové filmy na netflixe casino robert de niro

Zdroj: timeout.com

Kostýmový rozpočet pre film bol jeden milión dolárov. Robert de Niro mal až 70 rôznych kostýmov, zatiaľ čo Sharon Stone dostala ďalších 40. Obaja herci si svoje kostýmy mohli po ukončení produkcie nechať.

Nehanební bastardi

Zdroj: villains.wikia.com

Zhruba iba tretina filmu je v “angličtine”. Jazyky, ktoré dominujú, sú francúzština a nemčina, s troškou taliančiny. To síce nikomu nevadí, ale treba uznať, že pre vysoko-rozpočtovú Hollywoodsku produkciu to je nezvyčajné.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár