TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #19

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #19

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Pofajčíme, uvidíme

harold and kumar zahulime uvidime
Zdroj: filmgarb.com

Kal Penn, ktorý vo filme hrá Kumara, je vegetarián, takže štáb pre neho na konci musel pripraviť vegetariánske burgery.

Vlk z Wall Street

MargotRobbie
Zdroj: alagoas24horas.com.br

Margot Robbie prehlásila, že jej sexuálna scéna s Leonardom DiCapriom bola nepríjemná. Nie však preto, že sa hanbila. Na posteli boli poukladané falošné papierové bankovky, ktorých ostré hrany ju dorezali na chrbte.

Hellboy (2004)

Zdroj: bleedingcool.com

Pri stretnutí, na ktorom sa tvorca Mike Mignola a režisér/scenáristo Guillermo del Toro rozhodli navzájom podeliť o svojho favorita pre hlavnú úlohu, sa obaja nezávislo rozhodli pre herca menom Ron Perlman. Šťastná náhoda zaručila ľahký priebeh zvyšku kastingu.

Casino Royale

Bond 25 stráca režiséra Dannyho Boylea!
Zdroj: collider.com

Daniel Craig v skutočnosti v roku 2005, teda rok pred vydaním jeho prvej Bondovky, úlohu odmietol. Filmy sa totižto podľa neho stali jednotvárnymi. Svoj názor však zmenil po prečítaní hotového scenára.

Avengers: Infinity War

Zomrel Thanos v Infinity War?
Zdroj: blu-space.cz

Film je poskladaný z takmer 3000 jednotlivých záberov, pričom drvivá väčšina, čiže 2900 z nich, obsahuje špeciálne počítačové efekty.

Pulp Fiction

Zdroj: wallpaperscraft.com

Scéna, v ktorej Vincent vrazí Mii injekciu do hrude, bola natočená naopak. To znamená, že John Travolta ju z nej v skutočnosti vybral, avšak v post-produkcii bol chod filmu obrátený.

Venom

Venom RECENZIA
Zdroj: hdqwalls.com

Tom Hardy vysvetľuje postavu Venoma ako tragického klauna. „Je niečo vtipné na tom mať tragický dar. Je to superschopnosť ktorú síce nechcete, ale zároveň ju milujete. Cítite sa špeciálne. Je ako neochotný hrdina, tak aj anti-hrdina.“

Horúce strely

horúce strely
Zdroj: denofgeek.com

Paródia bola vybraná pre Kráľovské filmové premietanie Veľkej Británie v roku 1991, ktorého sa zúčastnila aj Kráľovná Alžbeta II.

Ghost Rider (2007)

Zdroj: hdqwalls.com

Počítačovo-generovaná lebka Ghost Ridera (Nicolasa Cagea) použitá vo filme bola vytvorená podľa skutočného skenu jeho lebky.

Full Metal Jacket

full metal jacket olovená vesta
Zdroj: opuszine.us

Počas natáčania bolo nešťastnou náhodou zabitých niekoľko králikov. Režisér Stanley Kubrick, vášnivý milovník zvierat, bol tak naštvaný, že kvôli tomu pozastavil celý deň natáčania.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -