TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #2

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #2

Poznáme ich a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Temný rytier

Zdroj: moviecitizens.com

Počas natáčania naháňačky s Jokerom a SWAT dodávkami bola zničená jedna zo štyroch jediných IMAX kamier, ktoré v tom čase existovali.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Vykúpenie z väznice Shawshank
Zdroj: oscars.org

Natáčanie scény, v ktorej sa rozprávajú Andy a Red, popričom si Red hádže loptičkou, trvalo až 9 hodín. Morgan Freeman loptičku hádzal celý deň bez sťažovania, ďalší deň prišiel na pľac s rukou v obväze.

Krstný Otec

Zdroj: i2.wp.com

Marlon Brando chcel, aby Don Corleone „vyzeral ako bulldog.“ Počas kastingu mal v ústach vatu, pri natáčaní už nosil špeciálnu protézu od zubára.

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Zdroj: rifftrax.wikia.com

Herci Andy Serkis a Elijah Wood dostali ako darček od režisér Petera Jacksona prstene, ktoré sa používali pri natáčaní. Obaja si mysleli, že mali ten jediný.

Pulp Fiction

Zdroj: wallpaperscraft.com

Herečka Uma Thurman pôvodne odmietla rolu vo filme. Quentin Tarantino bol však tak veľmi odhodlaný ju dostať, že jej cez telefón predčítal scenár, čím ju nakoniec presvedčil, aby ju vzala.

Počiatok

Zdroj: wallpaperscraft.com

Aby neboli diváci zmätení, televízne stanice v Japonsku pri vysielaní pridávajú do rohu text, ktorý divákovi hovorí, v ktorej snovej úrovni sa každá scéna odohráva.

Mlčanie jahniat

Zdroj: villains.wikia.com

Sir Anthony Hopkins sa na rolu Hannibala pripravoval naozaj dôkladne. Vkuse vraj študoval záznamy o sériových vrahoch, navštevoval väzenia a dokonca sa objavoval na súdoch usvedčených vrahov.

Interstellar

Zdroj: filmsufi.com

Projekt mohol pôvodne vyzerať úplne inak. V roku 2006 k nemu bol priradený režisér Steven Spielberg a scenárista Jonathan Nolan. Spielberg si však nakoniec v roku 2012 zvolil iné projekty, po čom Jonathan Nolan projekt ponúkol svojmu bratovi, Christopherovi Nolanovi.

Predátor: Evolúcia

Zdroj: avpgalaxy.com

Očakávaný príchod tohto ikonického monštra značí šieste objavenie Predátora na filmovom plátne. Je pokračovaním série, ktorá sa začala v roku 1987.

Aquaman

trailer na film aquaman
Zdroj: ign.com

Režisér James Wan odhalil, že štúdio mu ponúklo výber medzi filmami The Flash a Aquaman. Podmorského bojovníka si vybral kvôli tomu, lebo je vraj menej populárny. Navyše pôjde o režisérov prvý superhrdinský film, takže sme veľmi zvedaví.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -