TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #22

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #22

- Advertis

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Pulp Fiction

Zdroj: wallpaperscraft.com

Film bol dokončený s pomerne skromnou cenovkou 8 miliónov, pričom 5 miliónov šlo len na výplaty hercov a herečiek. Jeho tržby sa však vyšplhali na vyše 200 miliónov dolárov.

Schindlerov zoznam

Zdroj: hustonsite.files.wordpress.com

Keď Steven Spielberg prvýkrát ukázal Johnovi Williamsovi takmer dokončený film, Williams bol tak unesený, že sa musel ísť na pár minút prejsť a pozbierať sa. Keď sa vrátil, Spielbergovi povedal, že si zaslúži lepšieho skladateľa. Spielberg odpovedal: “Ja viem, ale všetci sú mŕtvi.”

Casablanca

Casablanca
Zdroj: plett-tourism.co.za

Mnoho z hercov, ktorí vo filme stvárnili Nacistov, boli v skutočnosti nemeckí Židia, ktorým sa podarilo utiecť z Nemecka.

Spider-Man: Homecoming

Prichádza Spider-Man v štýle Marvel!
Zdroj: nealwear.com

Poznávacia značka na aute Tety May je AMF-1562. AMF je odvodené od Amazing Fantasy, 15 je číslo vydania a 62 je 1962, teda rok, kedy sa Spider-Man prvýkrát ukázal v komiksoch.

Harry Potter a Kameň mudrcov

Zdroj: nerdist.com

Alan Rickman bol špecificky vybraný pre úlohu Snapea. Od spisovateľky J.K. Rowlingovej už od začiatku obdržal inštrukcie ku svojej postave. To zahŕňalo aj tajnú backstory, ktorá bola odhalená až v poslednej knihe.

V zajatí démonov

ako sa na našom tele prejavuje strach
Zdroj: themovieclips.com

Film neobsahuje žiadny sex alebo nahotu, málo nadávok, zväčša nekrvavé násilie a len malé zobrazenie užívania alkoholu a dokonca žiadne fajčenie. Aj napriek tomu však horor dostal R-rating. Bolo to čisto a len kvôli tomu, ako veľmi desivý je.

Rodinka úžasných

Rodinka úžasných kvíz
Zdroj: theplaylist.net

Režisér/scenárista Brad Bird v pôvodnej anglickej verzii nadaboval postavu Edny Mode. Do tejto úlohy síce chcel obsadiť herečku Lily Tomlin, avšak tá mu po vypočutí jeho vlastnej verzie povedala: “Načo potrebuješ mňa? Veď už to máš!”

Avengers: Infinity War

avengers: infinity war
Zdroj: reddit.com

Bezpečnosť a zaistenie informácií pri natáčaní bolo tak prísne, že počas nakrúcania v Durhamskej katedrále do nej nemali prístup ani jej strážcovia povolaním.

Titanic

leonardo dicaprio titanic
Zdroj: trbimg.com

S produkčným rozpočtom 200 miliónov dolárov bol film drahší ako samotná loď. Cena Titanicu v roku 1912 bola 1,5 milióna britských libier, teda v tom čase 7,5 milióna amerických dolárov. V roku 1997, teda počas natáčania filmu, by to predstavovalo peniaze v hodnote 135 miliónov dolárov.

Jurský park

Jurský Park
Zdroj: ign.com

Film vygeneroval taký veľký záujem v dinosaury, že vede paleontológie sa od jeho vydania začal venovať rekordný počet študentov.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť