TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #24

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #24

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Krstný otec

Zdroj: emsax27.wordpress.com

Bojovníci za práva zvierat protestovali proti scéne s hlavou koňa. Režisér Francis Ford Coppola sa k tomu vyjadril nasledovne: „Vo filme je zabitých toľko ľudí, no všetkým vadí len kôň. Na pľaci to bolo rovnako. Keď hlava dorazila, naštvalo to mnoho členov štábu, ktorí sú milovníci zvierat, ktorí majú radi malých psíkov. Čo však nevedeli je to, že hlavu nám dodal výrobca žrádla pre zvieratá, ktorý denne poráža 200 podobných koní, len aby nakŕmil tých malých psíkov.“

Zachráňte vojaka Ryana

matt damon zachráňte vojaka ryana
Zdroj: nafilmu.cz

Kiná, ktoré film premietali, dostali pokyn, aby pri ňom zvýšili hlasitosť reproduktorov. Dôvod? Zvukové efekty sú jedným z najdôležitejších faktorov tejto snímky.

Avengers: Infinity War

Avengers 4 skončil natáčanie
Zdroj: blu-space.cz

V máji 2018 to bol jeden z troch Marvel filmov, ktoré sa súčasne premietali v kinách. Tie ďalšie boli Black Panther a Deadpool 2.

Harry Potter a Dary smrti – 2

Zdroj: telkac.zoznam.sk

Harryho ikonická jazva bola ku koncu série vytvorená a aplikovaná zhruba 5 800-krát. Daniel Radcliffe ju na čelo dostal asi 2 000-krát, pričom ten zvyšný počet dostali jeho dabléri.

Halloween (2018)

koniec nového Halloween filmu
Zdroj: mpaa.org

Dátum vydania filmu v USA (19. október) je dňom, kedy sa Michael Myers narodil.

Aladdin (1992)

Zdroj: glogster.com

Pretože Robin Williams improvizoval také veľké množstvo svojich hlášok, film bol odmietnutý na nomináciu na Oscara za Najlepší adaptovaný scenár.

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Terminator 2
Zdroj: wallpaperscraft.com

Jediný diel zo série, ktorý obdržal nomináciu na Oscara. Nominovaný však bol až 6-krát, pričom zlatú sošku si domov odniesol až za 4 kategórie.

Total Recall

total recall
Zdroj: overthinkingit.com

Arnlond Schwarzenegger si mal pôvodne zahrať vo filme RoboCop (1987), no problémy s kostýmom zapríčinili, že od neho producenti nakoniec upustili. Keď si dokončeného RoboCopa pozrel, dal najavo, že s mu páčil a že na niečom chce pracovať s režisérom Paulom Verhoevenom. Keď sa dozvedeli o pripravovanom projekte ‚Total Recall‘, obaja sa rozhodli, že do toho spolu pôjdu.

Mlčanie jahniat

Zdroj: flavorwire.com

Sir Anthony Hopkins sa vo filme ukazuje len na niečo cez 24 minút. To znamená, že ide v poradí o druhú „najkratšiu úlohu“, za ktorú Akadémia udelila Oscara za Najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

Vertigo

vertigo
Zdroj: youtube.com

Otváracia titulková sekvencia, ktorú vytvoril Saul Bass, značila prvé použitie počítačovej grafiky v histórii kinematografie.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -