TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #3

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #3

Poznáme ich a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Slender Man

Film Slender Man
Zdroj: youtube.com

Herci Joey King a Javier Botet si už obaja zahrali v univerze V zajatí démonov. King hrala Christine v originálnej prvej časti, Botet stvárnil The Crooked Mana v druhej časti. S hororom teda majú bohaté skúsenosti.

Jurský svet: Zánik ríše

Jurský svet: Zánik ríše RECENZIA
Zdroj: wallpapershdnow.com

Počas televíznych novín vo filme na spodku obrazovku vidieť text, v ktorom sa píše: „Prezident v prvom rade spochybňuje existenciu dinosaurov.“ To je očividne priama narážka od tvorcov filmu na súčasného prezidenta USA, Donalda Trumpa.

Schindlerov Zoznam

schindlerov zoznam
Zdroj: filmujeme.sk

Na natáčanie musel kostýmový dizajnér získať oblečenie pre 20 000 komprazistov. Počas natáčania začiatkom deväťdesiatych rokov však boli v Poľsku zlé ekonomické podmienky, a tak ľudia neváhali a predali všetko svoje staré oblečenie, ktoré sa neskôr použilo vo filme.

Forrest Gump

Zdroj: sexpotcomedy.com

Tom Hanks za svoju úlohu vo filme nedostal klasickú výplatu. Miesto toho dostal zaplatené v dopredu určených percentách zárobku, ktoré sa vyšplhali na ohromných 40 miliónov dolárov.

Star Wars Epizóda V: Impérium vracia úder

star wars epizóda 5: impérium vracia úder mark hamill luke skywalker
Zdroj: imdb.com

Zábery, v ktorých Luke používa svoje Jediovské schopnosti na získanie svojho meča z veľkej diaľky, boli dosiahnuté jednoduchým trikom. Mark Hamill jednoducho svetelný meč odhodil špecifickým spôsobom, po čom bol film pretočený odzadu. To vytvára efekt, ako keby mu meč vletel do ruky.

Matrix

Zdroj: metrouk2.files.wordpress.com

Otváracia scéna sa natáčala len štyri dni, čo na takúto veľkú produkciu nie je vôbec veľa. Herci a choreografný tím však predtým museli tvrdo trénovať po dobu šiestich mesiacov.

Avengers: Infinity War

Príbeh Hulka
Zdroj: polygon.com, wallpapermaiden.com

Mark Ruffalo odhalil, že kvôli svojmu zvyku nechceného prezrádzania minulých Marvel filmov dostal falošný scenár. Na odplatu režisérom v rozhovore vtipne poznamenal, že falošný scenár bol lepší ako ten skutočný. Pracovať v MCU je očividne veľká zábava!

Kult Hákového Kríža

Kult hákového kríža
Zdroj: youtube.com

Herci boli pri tvorbe tohoto filmu neskutočne odhodlaní. Edward Norton kvôli nemu odmietol rolu v klasike Zachráňte vojaka Ryana, vyholil si hlavu a nabral 15 kilogramov svalov.

Osem hrozných

Zdroj: collider.com

Počas skorej fázy produkcie v roku 2014 na internet unikol scenár, po čom to chcel Tarantino vzdať a film už nenatočiť. Avšak po tom, čo v Los Angeles predčítal scenár, ohromil herecké obsadenie, ktoré bolo neskutočne nadšené. Samuel L. Jackson ho nakoniec presvedčil, aby v ňom pokračovali.

2001: Vesmírna odysea

koniec filmu 2001: Vesmírna Odysea
Zdroj: sciencefiction.com

Podľa filmára Douglasa Trumbulla bola celková dĺžka natočeného filmu počas produkcie zhruba 200-násobok finálnej dĺžky. To znamená asi 540 hodín záberov.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -