Filmy

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #39

Zaujímavé fakty o filmoch #39

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Captain Marvel

Čo ak by sa Captain Marvel ukázala už v Avengers: Infinity War?

Zdroj: blu-space.cz; deviantart.com

Po dvadsiatich filmoch MCU pôjde o prvú sólovku, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá žena.

Sám doma

Zdroj: vice.com

Herec Joe Pesci bol, samozrejme, zväčša zvyknutý na úlohy gangsterov a tvrdých mafiánov. Pri natáčaní rodinného filmu tak často “omylom” nadával, keď improvizoval.

Titanic

koniec filmu titanic

Zdroj: ew.com

Kvôli nezvyčajne dlhému obdobiu premietania a masívnemu úspechu v kinách muselo štúdio Paramount rozposlať náhradné kópie filmu. Po desiatkach či až stovkách premietaní totižto staromódne projektory úplne zničili pôvodnú rolku filmu.

Mafiáni

goodfellas mafiáni

Zdroj: time.com

Podľa scenáristu Nicholasa Pileggiho sa film môže “chváliť” nezvyčajnými komparzistami. Štúdio Warner Bros. si totižto najalo aj zopár skutočných mafiánov, ktorí mali scénam dodať autenticitu.

Transformers

Zdroj: digitalspy.com

Pre svoju úlohu Megan Fox nabrala 5 kilogramov svalov, aby sa jej “telo modelky” viac hodilo do akčných scén.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

Zdroj: walldevil.com

Film sa odohráva v roku 1927, čo znamená, že Tom Riddle (Lord Voldemort) už musí byť nažive. Presnejšie, mal by byť ešte len niekoľko-mesačné bábätko.

Bohemian Rhapsody

bohemian rhapsody

Zdroj: geektyrant.com

Keď bol herec Rami Malek vybraný do úlohy Freddieho Mercuryho, mal o kapele Queen len základné vedomosti. Prakticky o nich nevedel nič iné ako akýkoľvek iný obyčajný poslucháč. Aby svoju úlohu zvládol na perfektnú, musel doslova študovať Mercuryho život, pohyby, spôsob vyjadrovania atď.

The Grinch (2018)

Grinch prvý trailer

Zdroj: screenrant.com

Štúdio chcelo, aby Benedict Cumberbatch (Grinch) v pôvodnom znení daboval svojim obyčajným hlasom – s britským prízvukom. Herec si však myslel, že keďže je zvyšok obsadenia z USA, mal by aj on použiť americký prízvuk.

V zajatí démonov

skutočný príbeh v zajatí démonov

Zdroj: frontrowfeatures.com

Skutočné Lorraine Warren a Andrea Perron pomáhali režisérovi Jamesovi Wanovi a scenáristom. Obe tvrdia, že výsledný film je veľmi realistický a opisuje udalosti, ktoré sa Perronovcom naozaj stali.

Vlk z Wall Street

The Wolf of Wall Street

Zdroj: screenrant.com

Herci pri natáčaní filmu naozaj nešnupali drogy. Prekvapivo však nešlo o kamerové triky, ale niečo si do nosu predsa len dávali. Bol to prášok z tabliet B vitamínu. Jonah Hill taktiež povedal, že sa ho pri natáčaní našňupal až tak veľa, že mu došlo zle a museli ho odviezť do nemocnice.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  FilmyTrailery

  James Bond sa poslednýkrát vracia v prvom traileri na film No Time to Die

  FilmyTrailery

  Prvý trailer na Black Widow nás pripravuje na emocionálnu rozlúčku s Natashou Romanoff

  Pridaj komentár