TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #39

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #39

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Captain Marvel

Čo ak by sa Captain Marvel ukázala už v Avengers: Infinity War?
Zdroj: blu-space.cz; deviantart.com

Po dvadsiatich filmoch MCU pôjde o prvú sólovku, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá žena.

Sám doma

Zdroj: vice.com

Herec Joe Pesci bol, samozrejme, zväčša zvyknutý na úlohy gangsterov a tvrdých mafiánov. Pri natáčaní rodinného filmu tak často „omylom“ nadával, keď improvizoval.

Titanic

Zdroj: ew.com

Kvôli nezvyčajne dlhému obdobiu premietania a masívnemu úspechu v kinách muselo štúdio Paramount rozposlať náhradné kópie filmu. Po desiatkach či až stovkách premietaní totižto staromódne projektory úplne zničili pôvodnú rolku filmu.

Mafiáni

goodfellas mafiáni
Zdroj: time.com

Podľa scenáristu Nicholasa Pileggiho sa film môže „chváliť“ nezvyčajnými komparzistami. Štúdio Warner Bros. si totižto najalo aj zopár skutočných mafiánov, ktorí mali scénam dodať autenticitu.

Transformers

Zdroj: digitalspy.com

Pre svoju úlohu Megan Fox nabrala 5 kilogramov svalov, aby sa jej „telo modelky“ viac hodilo do akčných scén.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

Zdroj: walldevil.com

Film sa odohráva v roku 1927, čo znamená, že Tom Riddle (Lord Voldemort) už musí byť nažive. Presnejšie, mal by byť ešte len niekoľko-mesačné bábätko.

Bohemian Rhapsody

bohemian rhapsody
Zdroj: geektyrant.com

Keď bol herec Rami Malek vybraný do úlohy Freddieho Mercuryho, mal o kapele Queen len základné vedomosti. Prakticky o nich nevedel nič iné ako akýkoľvek iný obyčajný poslucháč. Aby svoju úlohu zvládol na perfektnú, musel doslova študovať Mercuryho život, pohyby, spôsob vyjadrovania atď.

The Grinch (2018)

Grinch prvý trailer
Zdroj: screenrant.com

Štúdio chcelo, aby Benedict Cumberbatch (Grinch) v pôvodnom znení daboval svojim obyčajným hlasom – s britským prízvukom. Herec si však myslel, že keďže je zvyšok obsadenia z USA, mal by aj on použiť americký prízvuk.

V zajatí démonov

Zdroj: frontrowfeatures.com

Skutočné Lorraine Warren a Andrea Perron pomáhali režisérovi Jamesovi Wanovi a scenáristom. Obe tvrdia, že výsledný film je veľmi realistický a opisuje udalosti, ktoré sa Perronovcom naozaj stali.

Vlk z Wall Street

Zdroj: screenrant.com

Herci pri natáčaní filmu naozaj nešnupali drogy. Prekvapivo však nešlo o kamerové triky, ale niečo si do nosu predsa len dávali. Bol to prášok z tabliet B vitamínu. Jonah Hill taktiež povedal, že sa ho pri natáčaní našňupal až tak veľa, že mu došlo zle a museli ho odviezť do nemocnice.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -