TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #41

Nenechajte si ujsť

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...
Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o filmoch #41

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Interstellar

6 lekcií z Interstellaru
Zdroj: wall.alphacoders.com

Filmový pás Interstellaru (2014) meria neuveriteľných 18 kilometrov a jeho hmotnosť je pol tony.

La La Land

La La Land
Zdroj: superprime.com

Kvôli úvodnej 6 minútovej scéne bola diaľnica 2 dni uzavretá. Vystupovalo v nej 30 tanečníkov. Väčšina ľudí a áut v pozadí boli dotvorení pomocou počítačovej animácie.

Blade Runner 2049

zdroj: burgkino.at

Hudbu k filmu skladal na začiatku Islanďan Jóhann Jóhannsson. Ten bol však z projektu prepustený a na jeho miesto nastúpili Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. Za dôvod sa považuje Villeneuveova požiadavka, ktorý trval na tom, že hudba musí byť viac podobná tej od Vangelisa, ktorý komponoval pre prvý diel.

Cesta do fantázie

Cesta do Fantázie
Zdroj: myanimelist.net

Na budove kúpeľov visí japonský nápis “yu”. Tento nápis býva na vchode japonských kúpeľov “onsen” a dá sa preložiť ako “horúca voda”. V minulosti sa okrem kúpeľov na týchto miestach ponúkali aj sexuálne služby a pracovníčky sa nazývali “yuna”. Takto ich volajú aj vo filme. “Bordelmama” alebo vedúca týchto kúpeľov sa v Japonsku nazýva “Yubaba”, tak isto, ako vo filme.

Chichiro bola nútená zmeniť si meno tak isto, ako aj pracovníčky v takýchto podnikoch používajú prezývky. Keď No-Face ponúka Chihiro zlato, doslova jej povie “chcem ťa”. Všetci návštevníci kúpeľov boli mužského pohlavia. Miyazaki prezradil v niektorých rozhovoroch, že sa tak snažil poukázať na rapídny nárast tohto priemyslu v Japonsku a zneužívanie detí.

Creed

výroba filmu creed 2
Zdroj: sobrosnetwork.com

Sylvester Stallone si za vedľajšiu rolu odniesol Zlatý glóbus. A hoci bol počas svojej filmovej kariéry nominovaný na osem prestížnych ocenení (3x Oscar, 3x Zlatý glóbus, 2x BAFTA), ide vôbec o prvú trofej, ktorú herec obdržal.

Kód Enigmy

Imitation Game
Zdroj: blackbearpictures.com

Turing bol v roku 1952 odsúdený za homosexualitu (v tom čase stále kriminalizovanú) a rozhodol sa prijať chemickú kastráciu namiesto väzenia. V roku 1954, šestnásť dní pred jeho 42. narodeninami, Turing zomrel na otravu kyanidom a jeho smrť bola neskôr oficiálne označená za samovraždu.

Až v roku 2009, vzhľadom k masívnej internetovej kampani, britský premiér Gordon Brown uskutočnil oficiálne ospravedlnenie celej rodine Alana Turinga a komunite LGBT pre spôsoby liečby britskej vlády zo čias Turinga. V roku 2013 kráľovná Alžbeta II. udelila Turingovi posmrtné ospravedlnenie.

Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge
Zdroj: wirelesssoul.net

K vytvoreniu intenzívneho vojnového pekla v Okinawe vyrobil tím pre zvláštne efekty nový prístroj, ktorý nazvali „bedňa na bomby“. Išlo o kartónovú krabicu umiestnenú v zemi, ktorá obsahuje bezpečné úlomky, ktoré sú odpálené do okolia vysokou rýchlosťou.

V zariadení je taktiež umiestnený prvok, ktorý pri odpálení vytvára veľmi oslňujúci záblesk. S tým boli tvorcovia schopní vytvoriť prakticky väčšinu výbuchov, ktoré za normálnych okolností vyžadujú veľké množstvo práce na počítači.

Počiatok

počiatok leonardo dicaprio
Zdroj: wallpaperscraft.com

Vo filme odznie spolu 399 otázok. Najviac ich položí Cobb (Leonardo Dicaprio) – 113, potom Ariadne (Ellen Page) – 93 a Arthur (Joseph Gordon-Levitt) – 44.

Birdman

Birdman
Zdroj: youtube.com

Celý film bol niekoľko týždňov skúšaný a natáčaný v Los Angeles na nečisto, aby sa potvrdilo, že zvolená forma bude fungovať, a aby nastala maximálna súhra medzi hercami, kameramanom a réžiou, ktorú si vyžiadalo minimálne množstvo použitých strihov.

Až potom sa začalo točiť na ostro v New Yorku. Prvá verzia filmu, natočená na Red Epic kamery, pravdepodobne zostane pod zámkom a nebude nikdy zverejnená. Pre ostrú verziu bola zvolená kamera Arri Alexa.

Aquaman

Aquaman recenzie
Zdroj: hdqwalls.com

Všetky podvodné scény sa točili na suchu. Aby bolo možné vytvoriť uveriteľnú ilúziu, že sú postavy pod vodou, museli byť herci úplne suchí – dokonca bolo nevyhnutné eliminovať potenie.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Keanu Reeves by sa predsa len mohol pridať do MCU. V ktorom seriáli by sme ho mali vidieť?

Keanu Reeves v MCU? Nový dohad, ktorý raketovo putuje po internete vďaka portálu Illuminerdi hovorí o tom, že Keanu Reeves by sa mal konečne pridať...

Ďalšia kontroverzia na svete? Disney obsadilo do úlohy hranej Cililing herečku čiernej pleti

Štúdio Disney prichádza s ďalším odvážnym, pre niekoho možno kontroverzným obsadením. Pripomeňme si minuloročnú situáciu, kedy oznámili vývoj hranej verzie klasickej rozprávky Malá morská...

Film Black Adam našiel svojho Hawkmana. Ktorý herec sa postaví proti Dwayne Johnsonovi?

Štúdio DC malo postavu Black Adam v hľadáčiku dlhé roky. Presnejšie tomu bude 10 rokov, čo je s ňou herec Dwayne "The Rock" Johnson...

Hra Among Us 2 bola zrušená. Prečo nevznikne aj napriek obrovskému úspechu prvej časti?

(staro)nový herný hit valcuje internet Nie je tomu tak dávno, čo sme niekoľko článkov venovali neočakávanému hitu tohto roka, titulu Fall Guys: Ultimate Knockout. Komické...

Nick Fury sa objaví na Disney+. V ktorom Marvel seriáli túto postavu uvidíme?

Nick Fury na Disney+ Nick Fury patrí k najznámejším postavám v MCU. Objavil sa v mnohých Marvel filmoch, pričom prvýkrát sme ho mohli vidieť ešte...