Filmy

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #41

Zaujímavé fakty o filmoch #41

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Interstellar

6 lekcií z Interstellaru

Zdroj: wall.alphacoders.com

Filmový pás Interstellaru (2014) meria neuveriteľných 18 kilometrov a jeho hmotnosť je pol tony.

La La Land

La La Land

Zdroj: superprime.com

Kvôli úvodnej 6 minútovej scéne bola diaľnica 2 dni uzavretá. Vystupovalo v nej 30 tanečníkov. Väčšina ľudí a áut v pozadí boli dotvorení pomocou počítačovej animácie.

Blade Runner 2049

zdroj: burgkino.at

Hudbu k filmu skladal na začiatku Islanďan Jóhann Jóhannsson. Ten bol však z projektu prepustený a na jeho miesto nastúpili Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. Za dôvod sa považuje Villeneuveova požiadavka, ktorý trval na tom, že hudba musí byť viac podobná tej od Vangelisa, ktorý komponoval pre prvý diel.

Cesta do fantázie

Cesta do Fantázie

Zdroj: myanimelist.net

Na budove kúpeľov visí japonský nápis “yu”. Tento nápis býva na vchode japonských kúpeľov “onsen” a dá sa preložiť ako “horúca voda”. V minulosti sa okrem kúpeľov na týchto miestach ponúkali aj sexuálne služby a pracovníčky sa nazývali “yuna”. Takto ich volajú aj vo filme. “Bordelmama” alebo vedúca týchto kúpeľov sa v Japonsku nazýva “Yubaba”, tak isto, ako vo filme.

Chichiro bola nútená zmeniť si meno tak isto, ako aj pracovníčky v takýchto podnikoch používajú prezývky. Keď No-Face ponúka Chihiro zlato, doslova jej povie “chcem ťa”. Všetci návštevníci kúpeľov boli mužského pohlavia. Miyazaki prezradil v niektorých rozhovoroch, že sa tak snažil poukázať na rapídny nárast tohto priemyslu v Japonsku a zneužívanie detí.

Creed

výroba filmu creed 2

Zdroj: sobrosnetwork.com

Sylvester Stallone si za vedľajšiu rolu odniesol Zlatý glóbus. A hoci bol počas svojej filmovej kariéry nominovaný na osem prestížnych ocenení (3x Oscar, 3x Zlatý glóbus, 2x BAFTA), ide vôbec o prvú trofej, ktorú herec obdržal.

Kód Enigmy

Imitation Game

Zdroj: blackbearpictures.com

Turing bol v roku 1952 odsúdený za homosexualitu (v tom čase stále kriminalizovanú) a rozhodol sa prijať chemickú kastráciu namiesto väzenia. V roku 1954, šestnásť dní pred jeho 42. narodeninami, Turing zomrel na otravu kyanidom a jeho smrť bola neskôr oficiálne označená za samovraždu.

Až v roku 2009, vzhľadom k masívnej internetovej kampani, britský premiér Gordon Brown uskutočnil oficiálne ospravedlnenie celej rodine Alana Turinga a komunite LGBT pre spôsoby liečby britskej vlády zo čias Turinga. V roku 2013 kráľovná Alžbeta II. udelila Turingovi posmrtné ospravedlnenie.

Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

Zdroj: wirelesssoul.net

K vytvoreniu intenzívneho vojnového pekla v Okinawe vyrobil tím pre zvláštne efekty nový prístroj, ktorý nazvali „bedňa na bomby“. Išlo o kartónovú krabicu umiestnenú v zemi, ktorá obsahuje bezpečné úlomky, ktoré sú odpálené do okolia vysokou rýchlosťou.

V zariadení je taktiež umiestnený prvok, ktorý pri odpálení vytvára veľmi oslňujúci záblesk. S tým boli tvorcovia schopní vytvoriť prakticky väčšinu výbuchov, ktoré za normálnych okolností vyžadujú veľké množstvo práce na počítači.

Počiatok

počiatok leonardo dicaprio

Zdroj: wallpaperscraft.com

Vo filme odznie spolu 399 otázok. Najviac ich položí Cobb (Leonardo Dicaprio) – 113, potom Ariadne (Ellen Page) – 93 a Arthur (Joseph Gordon-Levitt) – 44.

Birdman

Birdman

Zdroj: youtube.com

Celý film bol niekoľko týždňov skúšaný a natáčaný v Los Angeles na nečisto, aby sa potvrdilo, že zvolená forma bude fungovať, a aby nastala maximálna súhra medzi hercami, kameramanom a réžiou, ktorú si vyžiadalo minimálne množstvo použitých strihov.

Až potom sa začalo točiť na ostro v New Yorku. Prvá verzia filmu, natočená na Red Epic kamery, pravdepodobne zostane pod zámkom a nebude nikdy zverejnená. Pre ostrú verziu bola zvolená kamera Arri Alexa.

Aquaman

Aquaman recenzie

Zdroj: hdqwalls.com

Všetky podvodné scény sa točili na suchu. Aby bolo možné vytvoriť uveriteľnú ilúziu, že sú postavy pod vodou, museli byť herci úplne suchí – dokonca bolo nevyhnutné eliminovať potenie.

Zdroj: csfd.cz

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár