TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #45

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #45

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

To

Zdroj: denofgeek.com

Za veľkú časť vzhľadu ikonického Klauna Pennywisea je štúdio vďačné nesmierne talentovanému hercovi menom Bill Skarsgård. Ten sám vymyslel mnoho prvkov postavy, vrátane desivého pokriveného úsmevu. Ten mimochodom bez make-upu vyzerá taktiež hrôzostrašne.

Mníška

mníška recenzia
Zdroj: pursuenews.com

Valak, ozajstné meno démona, ktorý nabral formu Mníšky, môžeme vidieť ukryté vo viacerých scénach. Pozorný divák si ho všimol napríklad pri našom prvom stretnutí so sestrou Irene alebo na poznávacej značke jedného z dedinčanov.

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Zdroj: wallup.net

Vtip, ktorý Jackovi vo filme povie jeho strýko, je rovnaký ako ten, ktorý Al Pacino povedal Johnnymu Deppovi pri produkcii filmu Krycie meno Donnie Brasco. Znie nasledovne: “Kostlivec vojde do baru a objedná si pivo a mop…”

Avengers: Infinity War

Zdroj: archive.4plebs.com

Meno Thanos je skratkou gréckeho slova “Thanatos,” ktoré v preklade znamená “Smrť.”

Gladiátor

Zdroj: keywordhut.com

Rany na tvári Russela Crowea po otváracej scéne sú skutočne. Vznikli mu pri natáčaní, keď sa jeho kôň poľakal a vbehol do stromov.

Suicide Squad

Suicide Squad VFX
Zdroj: wired.com

Scéna, počas ktorej postavy havarujú v helikoptére, samozrejme v skutočnosti nebola takmer vôbec nebezpečná. Pre istotu sa však aj tak natáčala ako posledná, pre prípad, že niektorý z hercov by sa pri nej zranil. Aspoň by tak nemuselo byť pozastavené natáčanie.

Blade Runner 2049

jared leto the outsider
Zdroj: wallpapersite.com

Legendárny David Bowie bol pôvodne zamýšľaný pre postavu menom Niander Wallace. Pred začiatkom natáčania však zomrel, a tak Denis Villeneuve rolu ponúkol hercovi Jaredovi Letovi.

Eyes Wide Shut

Zdroj: huffingtonpost.com

Režisér Stanley Kubrick zomrel len štyri dni potom, čo štúdiu Warner Bros. odprezentoval finálnu verziu filmu po dlhom 400-dňovom natáčaní. Jeho rodina a priatelia boli šokovaní, pretože nikdy sa im nezdalo, že by sa mu zhoršovalo zdravie.

Krstný otec

Zdroj: fineartamerica.com

Bojovníci za práva zvierat protestovali proti scéne s hlavou koňa. Režisér Francis Ford Coppola sa k tomu vyjadril nasledovne: “Vo filme je zabitých toľko ľudí, no všetkým vadí len kôň. Na pľaci to bolo rovnako. Keď hlava dorazila, naštvalo to mnoho členov štábu, ktorí sú milovníci zvierat, ktorí majú radi malých psíkov. Čo však nevedeli je to, že hlavu nám dodal výrobca žrádla pre zvieratá, ktorý denne poráža 200 podobných koní, len aby nakŕmil tých malých psíkov.”

Aladdin (1992)

Zdroj: hellogiggles.com

Pretože Robin Williams improvizoval také veľké množstvo svojich hlášok, film bol odmietnutý na nomináciu na Oscara za Najlepší adaptovaný scenár.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -