TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #46

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #46

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Interstellar

Zdroj: screenrant.com

Keďže sa pýši dĺžkou 169 minút a jeho produkčný rozpočet sa vyšplhal na 165 miliónovkaždá minúta filmu Interstellar má hodnotu takmer milión dolárov.

Klub bitkárov

Klub bitkárov, Brad Pitt,
Zdroj: collider.com

Brad Pitt nechcel, aby si jeho rodičia pozreli tento film. Oni na tom však trvali, aj keď to nakoniec oľutovali pri nepríjemnej scéne s chemickým popálením ruky.

Ona

joaquin phoenix ona her
Zdroj: flavorwire.com

Väčšina scén, v ktorých je v pozadí vidieť veľkomesto, bola natočená v čínskom mesteŠanghaj. Ak sa pozriete pozorne, v niektorých momentoch určite nájdete čínske reklamné tabule.

Avatar

Avatar 2
Zdroj: avatarmovie.com

Od príprav až po premiéru sa na filme pracovalo až dlhé štyri roky. Každá počítačovo-generovaná scéna sa aj na tých najmodernejších zariadeniach renderovala v priemere až dva dni.

Mechanický pomaranč

clockwork orange mechanicky pomaranc
Zdroj: veu.xxx

Herec Malcolm McDowell odhalil, že zrýchlená erotická scéna sa v reálnom čase natáčala bez prestávky až 28 minút.

Zrodila sa hviezda

Zrodila sa hviezda RECENZIA
Zdroj: uk.businessinsider.com

Rovnako ako svoja postava, Bradley Cooper v mladosti bojoval so závislosťami na alkohole a drogách. Dnes verejne rozpráva o tom, ako mu jeho rozhodnutie nadobro vytriezvieť zachránilo život a kariéru.

Wonder Woman

Zdroj: comicsbeat.com

Scény na ostrove Themyscira, domove Amazoniek, boli natáčané v južnom Taliansku. Zo všetkých možností na svete bola práve táto lokalita pre produkčného dizajnéra Aline Bonetta dokonalá.

Vlk z Wall Street

Zdroj: youtube.com

Margot Robbie prehlásila, že jej sexuálna scéna s Leonardom DiCapriom bola nepríjemná. Nie však preto, že sa hanbila. Na posteli boli poukladané falošné papierové bankovky, ktorých ostré hrany ju dorezali na chrbte.

Full Metal Jacket

full metal jacket olovená vesta
Zdroj: opuszine.us

Počas natáčania bolo nešťastnou náhodou zabitých niekoľko králikov. Režisér Stanley Kubrick, vášnivý milovník zvierat, bol tak naštvaný, že kvôli tomu na celý deň pozastavil natáčanie.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War fotky
Zdroj: reddit.com

Film je poskladaný z takmer 3000 jednotlivých záberov, pričom drvivá väčšina, čiže 2900 z nich, obsahuje špeciálne počítačové efekty.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -