Filmy

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #49

Zaujímavé fakty o filmoch #49

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

pán prsteňov saruman christopher lee

Zdroj: imagozone.com

Sir Christopher Lee (Saruman) čítal Pána prsteňov raz za rok, až do jeho smrti v roku 2015. Taktiež bol jediným členom celého hereckého obsadenia a štábu, kto sa kedy stretol so spisovateľom J.R.R. Tolkienom.

Pán prsteňov: Dve veže

herec andy serkis

Zdorj: cnet.com

Andy Serkis mal pôvodne na filme pracovať len tri týždne, počas ktorých by nadaboval Glocha. Režisér Peter Jackson bol však ohromený jeho výkonom a tak sa spoločne rozhodli, že si ho aj revolučným spôsobom zahrá.

Pán prsteňov: Návrat kráľa

seriál pán prsteňov

Zdroj: rifftrax.wikia.com

Andy Serkis a Elijah Wood po natáčaní od režiséra dostali prstene použité ako rekvizity. Obaja však boli v tom, že dostali jediný, ktorý existuje.

Krstný otec 2

the irishman

Zdroj: id.bookmyshow.com

Ide o prvé filmové pokračovanie, ktoré vyhralo Oscara v kategórií Najlepší film. Taktiež ide o jediný prequel príbeh v histórii kinematografie, ktorý toto ocenenie obdržal.

Šiesty zmysel

Šiesty zmysel

Zdroj: mentalfloss.com

V roku 2000 si tento film vo videopožičovniach prenajalo rekordných 80 miliónov ľudí.

Pád tretej ríše

pad tretej rise

Zdorj: extra.cz

Po nemeckej premiére filmu sa väčšina divákov rozplakala priamo v sále. Každý navyše ostal usadený až do momentu, kedy na plátne neprebehli posledné titulky. Tomu sa vraví rešpekt k histórii.

Hviezdne vojny

Ako vzniklo Star Wars

Zdroj: variety.com

George Lucas si bol tak istý tým, že film zlyhá, že sa nezúčastnil premiéry a miesto toho išiel na dovolenku na Havaj so svojim drahým priateľom Stevenom Spielbergom. Nielen že sa zo Star Wars stala jedna z najväčších filmových sérií vôbec, ale na dovolenke ešte stihol vymyslieť námet na počin Dobyvatelia stratenej archy.

La La Land

Najlepšia hudba: La La Land; Zdroj: traileraddict.com

Zdroj: traileraddict.com

Emma Watson odmietla úlohu v tomto filme kvôli roli v Disneyovke Kráska a zvieraRyan Gosling zasa odmietol rolu v Disneyovke kvôli muzikálu La La Land.

Pianista

zdroj: youtube.com

Adrien Brody sa stal najmladším hercom, ktorý vyhral Cenu Akadémie v kategórii Najlepší herec. Pri odovzdávaní mal 29 rokov.

Bird Box

bird box sandra bullock

Zdroj: chicagotribune.com

Sandra Bullock prezradila, že šatku mala nasadenú zhruba polovicu času, čo bežali kamery. Inak povedané, desiatky, ba možno až stovky hodín.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Filmy

  Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí?

  Filmy

  Dozvedeli sme sa oficiálny dátum vydania filmu Blade? Kedy sa lovec upírov pripojí do MCU?

  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Pridaj komentár