TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #51

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #51

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Počiatok

Zdroj: wallpaperscraft.com

Vo filme odznie spolu 399 otázok. Najviac ich položí Cobb (Leonardo Dicaprio) – 113, potom Ariadne (Ellen Page) – 93 a Arthur (Joseph Gordon-Levitt) – 44.

Transformers

Štúdio Paramount práve zrušilo Transformers 6!
Zdroj: hdqwalls.com

Transformeri sú tak detailne spracovaní a vymodelovaní, že jediný snímok obrazu sa vytváral až 36 hodín (v kine sa premieta pri rýchlosti 24 obrázkov za sekundu). Jediný dôvod, prečo sa počítačové efekty filmu nerobia dodnes, je ohromné množstvo jednotlivých počítačov a pracovníkov, ktorí spojili svoje sily.

Dobyvatelia stratenej archy

indiana jones 5 natáčanie
Zdroj: linkedin.com

Väčšina z “body-hitov” (úderov do tela), ktoré vo filme počuť, boli vytvorené celkom jednoduchou kombináciou: kopa kožených búnd a jedna bejzbal palica.

Aquaman

Aquaman RECENZIA
Zdroj: hdqwalls.com

Všetky podvodné scény sa točili na suchu. Aby bolo možné vytvoriť uveriteľnú ilúziu, že sú postavy pod vodou, museli byť herci úplne suchí – dokonca bolo nevyhnutné eliminovať potenie.

Muži v čiernom

Zdroj: gamesradar.com

Will Smith neveril, že keď sa po telefóne rozprával s výkonným producentom filmu, v skutočnosti hovoril so Stevenom Spielbergom. Naozaj však tomu tak bolo.

Hviezdne vojny

Zdroj: wired.com

James Earl Jones (dabing) a David Prowse (hranie), ktorí spoločne tvoria postavu Dartha Vadera, sa v skutočnosti nikdy nestretli.

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa
Zdroj: refinery29.com

Počas produkcie filmu si Johnny Depp prechádzal nepríjemným rozvodom, kvôli čomu mal problémy chodiť načas do práce. Natáčanie kvôli nemu niekedy muselo stáť aj hodiny vkuse. Zašlo to až tak ďaleko, že štúdio najalo človeka, ktorý čakal pred hercovým domom a okamžite dal vedieť zvyšku tímu, kedy sa zasvietili svetlá, aby mohli pre Deppa prísť.

Venom

Venom RECENZIA
Zdroj: hdqwalls.com

Herec Tom Hardy považuje tohto symbionta za najlepšieho hrdinu Marvelu, pretože vyniká “drzým štýlom a nekompromisným postojom.”

Spider-Man: Paralelné svety

Animák paralelné svety
Zdroj: en.wikipedia.org

Tím animátorov mal okrem iného za úlohu vzdať hold starým komiksom. Vizuálny štýl preto zámerne zahŕňa chyby, ktoré vznikali pri staršej tlači.

Glass

glass trailer
Zdroj: theactionelite.com

Film sa začal natáčať 2. októbra 2017, pričom samotná produkcia trvala 39 dní. Vychádzalo sa pritom zo 134-stranového scenára.

Revenant Zmŕtvychvstanie

Revenant
Zdroj: lampart.sk

Produkcia filmu bola celkom viditeľne pozadu. Na mieste nakrúcania sa tak už začal roztápať sneh, ktorý bol, samozrejme, nevyhnutný. Celé natáčanie sa preto muselo presunúť do južnej Argentíny.

Kult hákového kríža

Kult hákového kríža
Zdroj: youtube.com

Herec Edward Norton odmietol úlohu vo filme Zachráňte vojaka Ryana (1998), aby si mohol zahrať práve v tomto počine.

 Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -