TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #55

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #55

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Glass

glass trailer
Zdroj: theactionelite.com

James McAvoy založil jednu zo svojich 23 osobností na mladej verzii herečky Saoirse Ronan. Spoznal ju pri natáčaní filmu Pokánie (2007).

Čierna krv

Zdroj: horrorgeeklife.com

Každú stredu počas fáze strihu si režisér Paul Thomas Anderson a spol na večeru dávali len kus mäsa a čistú vodku. Mali sa tým udržať v mentalite Daniela Plainviewa, hlavnej postavy.

Captain America: Civil War

Zdroj: dolimg.com

Po ukončení produkcie filmu si herci Sebastian Stan a Anthony Mackie dali závod, ešte v kompletných oblekoch svojich postáv (Bucky Barnes a Falcon).

Vojna svetov

vojna svetov
Zdroj: star2.com

Natáčanie sa začalo len krátkych 7 mesiacov pred plánovanou premiérou. Aby sa stihli všetky počítačovo generované efekty, režisér Steven Spielberg rozhodol, že ako prvé sa nakrútia veľké akčné scény.

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Zdroj: quartzy.qz.com

Mŕtvola oliphanta použitá pri produkcii bola vraj najväčšou rekvizitou, ktorú kedy vyrobili pre film.

Léon

léon natalie portman
Zdroj: pinterest.com

Ide o herecký debut mladej Natalie Portman. Keď ju do filmu obsadili, mala len 11 rokov.

Star Wars: Epizóda V – Impérium vracia úder

Ako vzniklo Star Wars george lucas darth vader
Zdroj: time.com, theenchantedmanor.com

Aby si zachoval práva vo svojom stopercentnom vlastníctve, George Lucas sa vyhol osloveniu filmového štúdia, ktoré by jeho projekt financovalo. Miesto toho rozpočet pokryli peniaze z jeho vlastného vrecka. Aj keď tým riskoval, vo finále sa mu to oplatilo. Svoju 18-miliónovú investíciu dostal späť už po troch mesiacoch od vydania filmu. Potom ukázal vďačnosť, ktorá sa v Hollywoode často nevidí. Po úspechu svojim zamestnancom rozdal takmer 5 miliónov dolárov v bonusoch.

Suspiria

trailer na film suspiria
Zdroj: theindependent.co.uk

Prvé zábery filmu sa verejnosti odhalili na minuloročnom filmovom festivale CinemaCon. Boli vraj až tak znepokojivé, že množstvo ľudí muselo v strede premietania odísť.

Blade Runner

blade runner
Zdroj: dutchmegayachts.com

Pôvodný strih Ridleyho Scotta dal filmu dĺžku 4 hodiny. Všetci sa zhodli na tom, že vyzerá nádherne a je to zážitok, no musí byť skrátený.

Kasíno

Zdroj: timeout.com

Kostýmový rozpočet pre film bol jeden milión dolárovRobert de Niro mal až 70 rôznych kostýmov, zatiaľ čo Sharon Stone dostala ďalších 40. Obaja herci si svoje kostýmy mohli po ukončení produkcie nechať.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -