TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #57

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #57

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Interstellar

Zdroj: screenrant.com

Ešte v roku 2006 bolo rozhodnuté, že režisérom filmu sa stane Steven Spielberg, ktorý si pre scenár zvolil Jonathana Nolana. Nakoniec však uprednostnil iné projekty. Po Spielbergovom odchode v roku 2012 Jonathan na pouzíciu režisér odporučil svojho staršieho brata Christophera Nolana, ktorý projekt dohnal do konca.

La La Land

otváracia scéna filmu La La Land
Zdroj: ew.com

Kvôli úvodnej 6 minútovej scéne bola diaľnica 2 dni uzavretá. Vystupovalo v nej 30 tanečníkov. Väčšina ľudí a áut v pozadí boli dotvorení pomocou počítačovej animácie.

Matrix

pripravované matrix filmy
Zdroj: moviesite.sk

Legendárny choreograf Woo-Ping Yuen pôvodne nechcel pracovať na filme, aj keď sa mu scenár páčil, no miesto toho, aby neslušne odmietol, si vymyslel nezmyselné požiadavky, ktorými chcel tvorcov odradiť. Vypýtal si nehorázny plat – s ktorým však na jeho údiv súhlasili. Potom si vymyslel niečo, čo považoval za absolútne nereálne: tvorcom povedal, že chce kompletnú kontrolu nad bojovými scénami a 4 mesiace na trénovanie hercov. So všetkým však súhlasili, čo ho nakoniec presvedčilo, aby prácu vzal.

Divoký Django

divoký django
Zdorj: cowboysindians.com

Finančne najúspešnejší film režiséra Quentina Tarantina. Celosvetovo si v kinách zarobil až 425,3 milióna dolárov.

300

Zdroj: slashfilm.com

Najväčšou tréningovou záťažou prešiel filmový Kráľ Leonidas – Gerard Butler. Začal s výcvikom už päť mesiacov pred začiatkom natáčania a v záverčnej fáze tak mal dvoch trénerov – filmového a osobného. Denne drel naplno až päť hodín.

Creed

Zdroj: theepochtimes.com

Sylvester Stallone si za vedľajšiu rolu odniesol Zlatý glóbus. Hoci bol počas svojej filmovej kariéry nominovaný na osem prestížnych ocenení (3x Oscar, 3x Zlatý glóbus, 2x BAFTA), ide vôbec o prvú trofej, ktorú herec obdržal.

Exorcista (1973)

exorcista
Zdroj: imdb.com

Náboženskí fanatici verili, že tento ikonický film “velebil Satana.” Herečke Linde Blair sa dokonca vyhrážali smrťou, kvôli čomu jej štúdio Warner Bros. na pol roka pridelilo osobných bodyguardov.

Simpsonovci vo filme

simpsonovci koniec simpsonovcov
Zdroj: simpsons.wiki.com

Scenár bol udržovaný v prísnom utajení. Aby sa zaručilo, že nič neunikne na verejnosť, producenti vlastnoručne skartovali scenáre po každom dni nahrávania dabingu.

Lincoln

daniel day-lewis lincoln
Zdroj: nytimes.com

Titulný Daniel Day-Lewis je prvý herec, ktorý vyhral Oscara za prácu vo filme režírovanom Stevenom Spielbergom.

Apocalypse Now

laurence fishburne apocalypse now
Zdroj: metro.us

Herec Laurence Fishburne mal len 14 rokov, keď sa začala produkcia filmu (1976). Aby ho doňho obsadili, klamal o svojom veku. Len nedávno povedal, že šlo o „zážitok, ktorý ho v živote ovplyvnil najviac zo všetkých.“

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -