TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #59

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #59

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Charlie a továreň na čokoládu

reboot filmu willy wonka
Zdroj: ifc.com

Spoločnosť Nestlé filmovému štábu pre účely natáčania poskytla tisíc osemstopäťdesiat skutočných tabuliek čokolády.

Thor

Zdorj: hdwallpapers.com

Sir Kenneth Branagh bol fanúšikom Thora už od detstva. Keď bol Marvelom vybraný ako režisér, zaslali mu kompletnú kolekciu komiksov o tomto hrdinovi.

Mlčanie

Zdroj: moviefone.com

Režisér Martin Scorsese je podľa herca Liama Neesona „zastrašujúci.“ Na pľaci vyžaduje hrobové ticho a ak niekto čoby len nepatrný zvuk, skazí to podľa neho atmosféru scény, teda sa musí začať odznova.

Ja, Tonya

Zdroj: time.com

Allison Janney svoju oscarovú rolu (Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe 2018) natočila za krátkych 8 dní.

Spider-Man

Spider-Man
Zdroj: collider.com

Scéna, v ktorej Peter Parker (Tobey Maguire) na tácku chytí celý obed Mary Jane, bola natočená bez použitia počítačových efektov. Bezchybný výsledok, ktorý je vidieť vo filme, sa dosiahol až na 156. pokus.

Birdman

Birdman
Zdroj: bustle.com

Kvôli nezvyčajnému štýlu natáčania a dlhým scénam herci Edward Norton a Michael Keaton počítali jednotlivé chyby svojich kolegov. Emma Stone spravila chybu najčastejšie. Zach Galifianakis ich spravil najmenej. Občas sa mu síce niečo nepodarilo, no improvizoval tak dobre, že veľa jeho „pokazených“ momentov sa objavuje aj vo finálnom strihu.

Statočné srdce

braveheart statocne srdce mel gibson
Zdroj: justwatch.com

Jeden z komparzistov si na pľaci o synovi titulného Mela Gibsona myslel, že je tam len na výpomoc, a vypýtal si od neho čaj. Herecká hviezda to počula a miesto toho, aby komparzistu opravil, svojmu synovi prikývol a povedal, aby mu ten čaj šiel spraviť.

Asterix a Obelix kontra Cézar

asterix a obelix kontra cézar
Zdroj: tvpuls.pl

Vo filme je povedané, že Getafixov magický elixír funguje zhruba desať minút. To je veľká odbočka od originálnych komiksov, v ktorých si efekt zachová niekoľko hodín či dokonca aj dní.

Blade Runner 2049

jared leto the outsider
Zdroj: wallpapersite.com

Denis Villeneuve mal dopredu rozmyslené, že Niander Wallace bude stvárnený legendárnym spevákom menom David Bowie. Ten však, nanešťastie, zomrel ešte pred začiatkom natáčania. 

Rýchlo a zbesilo

ženský spin-off rýchlo a zbesilo
Zdroj: gq.com

Herečky Michelle Rodriguez a Jordana Brewster pred produkciou filmu nemali vodičák, ba dokonca nikdy nenavštevovali autoškolu.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -