TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #6

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #6

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Deadpool 2

deadpool 2 recenzia
Zdroj: xmenmovies.wikia.com

V jednej scéne Deadpool (Ryan Reynolds) nazve Cablea (Josh Brolin) menom ‚One-Eyed Williy‘. Postava s týmto menom sa objavila vo filme The Goonies (1985), kedy si ju zahral práve Josh Brolin. Deadpool teda opäť prelomil štvrtú stenu.

Mamma Mia! Here We Go Again

pokračovanie muzikálu mamma mia
Zdroj: celebmix.com

Postava menom Fernando nevznikla len tak. V skutočnosti to bola práve Cher, kto pre túto rolu vybral herca Andyho Garciu.

Náčelník

film náčelník
img9.uhdpixel.com

Ide o prvý počin režiséra Alberta Hughesa, ktorý natočil bez svojho brata Allena. Navyše je jeho prvou snímkou, ktorá si nevyslúžila R-kové hodnotenie.

Avengers 4

Čo sa stalo s Thanosovou rukavicou na konci Avengers: Infinity War?
Zdroj: youtube.com

Podľa prezidenta Marvel Studios bude práve tento film finálnym vyvrcholením doterajších udalostí v MCU. Jeho dĺžka sa tým vraj môže vyšplhať až na 3 hodiny.

Pulp Fiction

Zaujímavé fakty o filmoch
Zdroj: scribol.com

Štýlový Vincent Vega (John Travolta) vo filme v skutočnosti jazdil na aute Chevelle Malibu, ktoré patrilo samotnému Quentinovi Tarantinovi. Počas produkcie však bolo ukradnuté. Nakoniec sa našlo až v roku 2013, kedy ho kúpil nič-netušiaci nový majiteľ.

Pán Prsteňov: Dve veže

Pán prsteňov Glum
Zdroj: kenikin.com

Herec Andy Serkis sa ku roli Glocha (Golluma) dostal cez svojho agenta, ktorý túto úlohu opísal ako 3 týždne dabovania. Režisér Peter Jackson bol však tak veľmi ohromený, že Serkisovi rovno ponúkol možnosť zahrať si aj pohyby tejto postavy, čím sa navždy zmenil svet kinematografie.

Hviezdne vojny: Epizóda IV – Nová nádej

star wars epizóda 5: impérium vracia úder mark hamill luke skywalker
Zdroj: imdb.com

V skorých verziách scenára mal R2-D2 rozprávať anglicky, a to celkom vulgárne. Ako vieme, dnes mu nič nerozumieme, lebo jeho hlas bol odstránený. Popri tom však filmári v scenári zanechali väčšinu reakcií C-3PO na neslušné vyjadrenia svojho kamaráta.

Nedotknuteľní

nedotknuteľní intouchables
Zdroj: imdb.com

S 8,8 milióna divákmi šlo o najúspešnejší film v Nemecku za rok 2012. Dodnes je v tejto krajine taktiež najúspešnejším francúzskym filmom vôbec.

Dokonalý trik

Zdroj: screenrant.com

Ide o druhý film, v ktorom si bok po boku zahrali hviezdy Christian Bale a Sir Michael Caine. Taktiež ide o druhý film, v ktorom títo herci spolupracovali s režisérom Christopherom Nolanom.

Votrelec

scenár k filmu votrelec 3
Zdroj: collider.com, ew.com

Mnoho producentov zamestnáva profesionálov, ktorí predčítajú scenáre. Títo ľudia v tomto prípade príbeh krátko zhrnuli ako Čeľuste (1975), ale vo vesmíre.“

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -