TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #61 – Sci-fi špeciál

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #61 – Sci-fi špeciál

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Interstellar

Zdroj: filmsufi.com

Väčšina z hudobných kompozícií, ktoré Hans Zimmer vytvoril pre film, bolo nahraných v tempe 60 úderov za minútu. Hudba tým pripomína tikot hodín, čo podporuje jednu z hlavných tém príbehu – čas.

Návrat do budúcnosti

návrat do budúcnosti delorean
Zdroj: slashfilm.com

Scenáristi Bob Gale a Robert Zemeckis po vydaní filmu obdržali dopis od muža menom John DeLorean. V ňom im poďakoval za to, že zvečnili jeho ikonický automobilový dizajn.

Gravity

Gravity
Zdroj: fandango.com

Keď sa dal dokopy scenár, režisér Alfonso Cuarón odhadol, že na dokončenie filmu bude potrebovať zhruba rok. Nakoniec to však trvalo až 4 a pol roka.

Votrelec

scenár k filmu votrelec 3
Zdroj: collider.com, ew.com

Štúdio 20th Century Fox okamžite zdvojnásobilo produkčný rozpočet z 4,2 milióna na 8,4 milióna dolárov hneď, ako im Ridley Scott predviedol svoje skvelé nápady.

Avatar

pokračovania Avatara sú natočené
Zdroj: themarysue.com

Od snímky Titanic (1997) šlo o prvý film určený pre strieborné plátna, ktorý James Cameron zrežíroval. Dal si teda 12-ročnú pauzu. Ešte zaujímavejšie je, že obe snímky sa v čase svojho vydania stali najúspešnejšími v histórii.

Blade Runner 2049

jared leto the outsider
Zdroj: wallpapersite.com

Jared Leto (Niander Wallace) všetky svoje scény natáčal v Budapešti. Trvalo mu to len krátke 2 týždne.

Marťan

film marťan
Zdroj: hdwallpapers.in

Atmosférický tlak na povrchu Marsu predstavuje len 0,6% oproti tlaku zemskej atmosféry. To znamená, že aj tá najsilnejšia búrka by predstavovala len slabý vánok, čiže celá udalosť, ktorá udá dej do pohybu, je nerealistická. Samotný autor knižnej predlohy (Andy Weir) povedal, že toto je najväčšia nepresnosť celého príbehu.

Prvý kontakt

Prvý kontakt recenzia
Prvý kontakt recenzia

Amy Adams bola prvým výberom režiséra Denisa Villeneuvea pre hlavnú úlohu. Herečka túto rolu akceptovala necelých 24 hodín potom, čo obdržala scenár.

Ona

joaquin phoenix ona her
Zdroj: flavorwire.com

Takmer v každej scéne je vo veľkom zastúpená červená či žltá farba, alebo ich kombinácia. Aj tento fakt filmu dodáva zreteľný vizuálny štýl.

2001: Vesmírna odysea

Stanley Kubrick 2001: Vesmírna Odysea
Zdroj: apotpourriofvestiges.com

Posledný film o ľuďoch na Mesiaci, ktorý vyšiel predtým, ako sa na ňom prešli Neil Armstrong a Buzz Aldrin. Viac ako 50 rokov po jeho premiére si niektorí ľudia stále myslia, že to nie je náhoda. Podľa konšpiračných teoretikov mala Vesmírna odysea len odlákať pozornosť od falšovania  záberov z pristátia na Mesiaci, ktoré mal mať na starosti samotný Stanley Kubrick.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -