TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #62

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #62

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Dobyvatelia stratenej archy

indiana jones 5 harrison ford
Zdroj: youtube.com

Počas natáčania v Tunise ochoreli a bojovali s nevoľnosťou prakticky všetci členovia štábu a hereckého obsadenia, okrem režisér Stevena Spielberga. Ten sa tomu vyhol tým, že jedol iba jedlo, ktoré si sám priniesol z domu: množstvo a množstvo cestovín z plechovky.

Aladin (2019)

Zdroj: collider.com

Herec Mena Massoud (Aladin) sa narodil v roku 1992 – vtedy práve vyšiel originálny animák od Disney. V akcii si ho môžete pozrieť v novom traileri.

Deň nezávislosti

den nezavislosti
Zdroj: inverse.com

Prezidentova reč bola natočená 9. augusta 1995 pred starým letiskovým hangárom, v ktorom kedysi stálo lietadlo Enola Gay. Šlo o konkrétny bombardér, ktorý presne pred päťdesiatimi rokmi, 6. augusta 1945, zhodil atómovú bombu na Hirošimu.

Scary Movie

scary movie
Zdroj: daveexaminesmovies.com

Ikonický názov tejto známej paródie nie je náhodný. Pôvodne šlo o pracovné pomenovanie projektu Vreskot (1996), ktorý tento film paroduje.

Osvietenie

the shining osvietenie danny
Zdroj: hotcorn.com

Keďže bol herec Danny Lloyd tak veľmi mladý (6 rokov) a šlo o jeho prvú rolu vôbec, režisér Stanley Kubrick sa o neho poriadne staral. Počas natáčania ani len netušil, že sa nachádza v horore – bolo mu povedané, že ide o nejakú drámu. Navyše napríklad v scéne, kedy Wendys krikom nesie Dannyho od Jacka, herečka v skutočnosti drží realistickú figurínu, aby sa mladý herec v takejto desivej scéne nemusel nachádzať. Pravdu si uvedomil až o niekoľko rokov neskôr, kedy mu ukázali cenzurovanú verziu film. Plnú verziu si prvýkrát pozrel až vo veku 17 rokov – 11 rokov potom, čo ho natočili.

Scott Pilgrim proti zvyšku sveta

Zdroj: cinema.uol.com.br

Režisér a scenárista Edgar Wright povedal, že celý film je natočený v štýle klasického muzikálu. Jediný rozdiel je v tom, že postavy sa nevrhnú do speváckeho čísla, ale do akčnej scény.

Honba za pokladom Templárov

national treasure nicolas cage
Zdroj: junkee.com

Hrdinovia príbehu vo filme používajú Google, zatiaľ čo všetci záporáci používajú Yahoo! vyhľadávač.

Moonlight

Mahersala Ali za Moonlight; Zdroj: indiewire.com
Zdroj: indiewire.com

Herečka Naomie Harris musela celú svoju rolu natočiť za krátke 3 dni. Kvôli problémom s vízami a nedostatkom času pri promovaní Spectre (2015) sa pri práci prakticky nezastavila.

Strážcovia Galaxie

fotky z Guardians of the Galaxy 2
Zdroj: marvel.com

Keď sa Dave Bautista dozvedel, že získal rolu Draxa, okamžite sa rozplakal. Zmocnil sa ho skvelý pocit z toho, že sa mu splnil sen stať sa súčasťou Marvelovky.

21 Jump Street

TIP na film: 21 Jump Street | Komédia o policajtoch v školskom prostredí
Zdroj: waitforit.rakuten.tv

Jonah Hill kvôli svojej úlohe schudol cez 18 kilogramov. Dôvodom boli viaceré fyzicky náročné kúsky, ktoré museli spolu s Channingom Tatumom robiť pri natáčaní.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -