TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #64

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #64

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Dobrý Will Hunting

Zdroj: vanityfair.com

Matt Damon a Ben Affleck našli skvelý spôsob, ako vybrať správne štúdio pre svoj scenár. Zhruba na šesťdesiatej strane pridali absolútne zvláštnu sexuálnu scénu medzi Willom a Chuckiem. Scenár poslali do každého veľkého štúdia, no nikto tú scénu ani len nespomenul, takže vedeli, že ho nikto nečítal. Všimol si ju jedine Harvey Weinstein z Miramaxu, kvôli čomu si tvorcovia príbehu vybrali práve toto štúdio.

Avengers: Infinity War

Bola zverejnená oficiálna synopsa a logo k filmu Avengers 4!
Zdroj: marvel.com

Film je poskladaný z takmer 3000 jednotlivých záberov, pričom drvivá väčšina, čiže 2900 z nich, obsahuje špeciálne počítačové efekty.

Horúce strely

horúce strely
Zdroj: denofgeek.com

Paródia bola vybraná pre Kráľovské filmové premietanie Veľkej Británie v roku 1991,ktorého sa zúčastnila aj Kráľovná Alžbeta II.

The Amazing Spider-Man 2

the amazing spider-man retro-recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Celý bol natočený v New Yorku. Ide teda o najväčšiu filmovú produkciu, ktorá sa celá konala v štáte New York.

BlacKkKlansman

BlacKkKlansman RECENZIA
Zdroj: imdb.com

Strihač Barry Alexander Brown potvrdil, že z filmu neboli vymazané žiadne scény. To, ako možno tušíte, je v dnešnej dobe veľkou vzácnosťou.

Snehulienka a sedem trpaslíkov

Nostalgické animáky od Disney snehulienka a sedem trpaslíkov
Zdroj: medium.com

Legendárny animák z roku 1937 obdržal naozaj špeciálnu Cenu Akadémie. Bola ním štandardná soška Oscar, spolu so siedmimi menšími soškami na vyzdvihnutom podstavci.

Vlk z Wall Street

Zdroj: youtube.com

Margot Robbie prehlásila, že jej sexuálna scéna s Leonardom DiCapriom bola nepríjemná. Nie však preto, že by sa hanbila. Na posteli boli totižto poukladané falošné papierové bankovky, ktorých ostré hrany ju dorezali na chrbte.

Green Book

green book zelena kniha
Zdroj: geektyrant.com

Herec Viggo Mortensen (Tony Lip) konzumoval tak veľa jedla pred kamerou, že ani raz sa nedotkol cateringu na pľaci.

Harry Potter a kameň mudrcov

harry potter
Zdroj: wall.alphacoders.com

Natáčanie na Rokforte nebolo pre detských hercov dovolenkou. V scénach, kedy si niečo zapisujú alebo pozerajú do kníh, si v skutočnosti robia svoje ozajstné domáce úlohy.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Zdroj: definition.org

Stephen King si nikdy nedal vyplatiť svoj 1 000 dolárový šek, ktorý symbolicky dostal za práva na sfilmovanie jeho príbehu. Niekoľko rokov po premiére si ho spisovateľ zarámoval a poslal ho naspäť režisérovi Frankovi Darabontovi so správou: „Pokiaľ by si niekedy potreboval peniaze na kauciu. S láskou, Steve.“

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -