TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #68

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #68

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Dark Phoenix

Prvý Dark Phoenix trailer
Zdroj: uhdpixel.com

Hans Zimmer sa rozhodol, že už nebude robiť hudbu k superhrdisnkým filmom. Mal za sebou totižto už trilógiu Temného rytiera, Supermana, Wonder Woman či Spider-Mana. Režisér Simon Kinberg však skladateľa nakoniec presvedčil, aby sa pustil aj do tohto projektu.

Veľký Gatsby

Veľký Gatsby kniha vs film
Zdroj: fandango.com

Leonardo DiCaprio sa narodil v roku 1974 – v rovnakom roku, kedy vyšla už tretia filmová adaptácia knihy Veľký Gatsby.

Deadpool

deadpool 2 recenzia
Zdroj: wegotthiscovered.com

Make-up, ktorý v niekoľkých scénach musel byť na celom tele herca Ryana Reynoldsa, sa aplikoval až 8 hodín. Keď bol takto namaskovaný, po zvyšok dňa si nesmel sadnúť ani ľahnúť, aby ho nezničil.

Matrix

Zdroj: wired.it

Herečka Carrie Anne-Moss si popri natáčaní jednej zo scén vyvrtla členok. Až do konca produkcie to však utajovala, aby ju náhodou nenahradili niekým iným.

Black Widow

Black Widow film
Zdroj: de.fanpop.com

Nadchádzajúca sólovka, okolo ktorej sa točí veľké nadšenie, bude už 8. film, v ktorom uvidíme Scarlett Johansson ako Black Widow.

Lawrence z Arábie

lawrence of arabia lawrence z arabie
Zdroj: plejmo.com

Titulný herec Peter O’Toole prehlásil, že kompletný film si pozrel zhruba 20 rokov po jeho pôvodnom vydaní. Povedal však, že aj po tak dlhom čase ho absolútne ohromil.

Fantastické zvery a ich výskyt

Fantastické zvery 2
Zdroj: wall.alphacoders.com

Herec Eddie Redmayne bol jedinou voľbou pre hlavnú úlohu. Podľa J.K. Rowling sa dokonca ani nemusel ukázať na kastingu, pretože ho automaticky vzali do produkcie.

Alita: Bojový anjel

Zdroj: collider

Pravdepodobne posledný film, ktorý bol vydaný nezávislým štúdiom 20th Century Fox. Už onedlho sa jeho vlastníkom totižto stane spoločnosť Disney.

Gladiátor

Zdroj: hullindependentcinema.com

Mel Gibson dostal ponuku na hranie hlavnej úlohy, no odmietol ju. Odôvodnil to tým, že vo veku 43 rokov bol na postavu Maximusa už príliš starý.

Spider-Man: Ďaleko od domova

Spider-Man: Far From Home trailer
Zdroj: goodfon.ru

Trailer ukazuje Peterov pas, v ktorom je vidieť jeho dátum narodenia (10. august). Ten nie je náhodný, keďže postava Spider-Mana sa vôbec prvýkrát ukázala v komikse, ktorý vyšiel 10. augusta roku 1962.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -