TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #7

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #7

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Klub bitkárov

Fight Club
Zdroj: gablescinema.com

Brad Pitt a Helena Bonham Carter nahrávali svoje hlasy vzrušenia a orgazmické zvuky pre svoje sexuálne scény až tri dni.

Osem hrozných

Zdroj: collider.com

Podľa režiséra Quentina Tarantina boli jeho najhlavnejšie inšpirácie pri tvorbe filmy Vec (1982) a Gauneri (1992). Aj keď ten druhý sám napísal a zrežíroval samotný Tarantino, tak či tak ostal dôležitý pri zvyšku jeho kariéry.

Mníška

mníška
Zdroj: nerdvana.com

Herečka Taissa Farmiga, ktorá v tomto filme hrá Sestru Irene, je mladšou sestrou herečky Very Farmigy, ktorá v prvých dvoch ‚V zajatí démonov‘ filmoch hrala Lorraine Warren.

Suspiria

trailer na film suspiria
Zdroj: theindependent.co.uk

Soundtrack k tomuto hororu bude debutom anglického speváka menom Thom Yorke, známeho vďaka skupine Radiohead. V tvorbe hudby pre filmy nasleduje ďalších členov skupiny Jonnyho Greenwooda a Phila Selwaya.

Čierny panter

Martin Freeman
Zdroj: imbd.com

Martin Freeman bol často jediný biely herec na pľaci. Pri otázke, aký to bol pocit, odpovedal nasledovne: „Napadne vám, aha, takže takto sa celý čas cítia čierni herci?“

Náčelník

náčelník recenzia
Zdroj: imdb.com

Základný dialóg, ktorý sa vo filme objavuje, je jednoduchá reč vymyslená špecificky pre tento film.

Ready Player One

pokračovanie filmu ready player one
Zdroj: collider.com

Zatiaľ čo čakal na to, kým spoločnosť Industrial Light & Magic dokončí 1 500 vizuálnych efektov, stihol režisér Steven Spielberg natočiť film The Post: Aféra v Pentagone.

Jumanji: Vitajte v džungli

Zdroj: TS

Ak by si Dwayne „The Rock“ Johnson mohol zahrať akúkoľvek inú rolu v tomto filme, bez váhania by si vraj vybral úlohu Jacka Blacka. Herec povedal toto: „Dobre viem, ako veľmi sa Jack každý deň bavil pri hraní 16-ročného egocentrického dievčaťa.“

To

Zdroj: denofgeek.com

Herec Bill Skarsgård ako prípravu na hranie klauna Pennywisea študoval „psycho“ postavy. Inšpiroval sa hlavne filmami ako The Shining (1980), Mechanický pomaranč (1971), Temný rytier (2008) a Mlčanie jahniat (1991).

Star Wars: Epizóda VIII – Poslední Jediovia

Zdroj: starwars.com

Po smrti Kennyho Bakera je Anthony Daniels (C-3PO) jediným ostávajúcim hercom, ktorý si zahral vo všetkých ôsmich Epizódach Star Wars.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -