TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #70

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o filmoch #70

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Captain Marvel

Zdroj: comicbook.com

Vo filme sa na malý moment objavuje aj legendárny Stan Lee, ktorý pred pár mesiacmi zomrel. Pravdepodobne ide o jeho predposledné cameo, pred tým, ktoré uvidíme v Avengers: Endgame.

Zachráňte vojaka Ryana

matt damon zachráňte vojaka ryana
Zdroj: nafilmu.cz

Kiná, ktoré film premietali, dostali pokyn, aby pri ňom zvýšili hlasitosť reproduktorov. Dôvod? Zvukové efekty sú jedným z najdôležitejších faktorov tejto snímky.

Titanic

koniec filmu titanic
Zdroj: ew.com

S produkčným rozpočtom 200 miliónov dolárov bol film drahší ako samotná loď. Cena Titanicu v roku 1912 bola 1,5 milióna britských libier, teda v tom čase 7,5 milióna amerických dolárov. V roku 1997, teda počas natáčania filmu, by to predstavovalo peniaze v hodnote 135 miliónov dolárov.

Vice

Vice
Zdroj: collider.com

Christian Bale kvôli úlohe pribral cez 20 kilogramov, oholil si hlavu, vybielil si obočie a cvičil, aby mal hrubší krk. Svoju fyzičku vraj dosiahol hlavne vďaka koláčom.

Vykúpenie z väznice Shawshank

Vykúpenie z väznice Shawshank
Zdroj: oscars.org

Otváracia scéna, v ktorej sa spoznávajú Andy a Red, sa natáčala až 9 hodín. Red (Morgan Freeman) musel pre každý záber hádzať bejzbalovou loptičkou, no ani raz sa nesťažoval. Na druhý deň prišiel s rukou v obväzoch.

Spider-Man: Návrat domov

spider-man boxoffice
Zdroj: anoncraft.com

Poznávacia značka na aute Tety May je AMF-1562. AMF je odvodené od Amazing Fantasy15 je číslo vydania a 62 je 1962, teda rok, kedy sa Spider-Man prvýkrát ukázal v komiksoch.

Harry Potter a Kameň mudrcov

Zdroj: walldevil.com

Alan Rickman bol špecificky vybraný pre úlohu Snapea. Od spisovateľky J.K. Rowlingovej už od začiatku obdržal inštrukcie ku svojej postave. To zahŕňalo aj tajnú backstory, ktorá bola odhalená až v poslednej knihe.

Cesta do fantázie

Cesta do Fantázie
Zdroj: myanimelist.net

Na často pokladanú otázku, prečo boli rodičia Džihiro premenení práve na prasatá, prišla od zamestnancov štúdia Ghibli nečakaná odpoveď v lete 2016, 15 rokov po uvedení filmu. Podľa nich uvedená transformácia odzrkadľuje nenásytnosť (chamtivosť), ktorá charakterizovala japonskú recesiu v 80. rokoch.

Uteč

horor uteč golden globes
Zdroj: flurtmag.com

Hudobník Chance the Rapper bol filmom tak ohromený, že v niektorých kinách v Chicagu vykúpil všetky voľné lístky. Ľuďom potom povedal, že kto príde, si ho bude môcť pozrieť zadarmo.

Rýchlo a zbesilo 8

Rýchlo a Zbesilo 8
Zdroj: wallpaper.mascuk.com

Kvôli známym konfliktom medzi Vinom Dieselom (Dom) a Dwayneom Johnsonom (Hobbs), musel štáb nakrúcať ich spoločné scény spôsobom, aby sa herci na pľaci stretávali čo najmenej, alebo ideálne vôbec.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -