Filmy

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch #9

Zaujímavé fakty o filmoch #9

Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

Deadpool 2

Deadpool

Zdroj: www.hdwallpapers.in

Domino (Zazie Beetz) a Cable (Josh Brolin) museli absolvovať dotáčky, pretože publiku, ktoré bolo na testovacej projekcii, sa postavy tak veľmi páčili, že sa štúdio rozhodlo pridať viac scén s nimi.

Ostrí chlapci

The Nice Guys

Zdroj: mediastinger.com

Než sa tvorcovia rozhodli natočiť celovečerný film, mali v úmysle tento projekt uviesť ako televízny seriál. Z návrhu sa však vzišlo po tom, čo sa tvorcom zdalo, že pilotný diel nikam ďalej nepovedie.

Prvý kontakt

Zdroj: youtube.com

Pre účely filmu vytvorili režisér Denis Villeneuve a scenárista Eric Heisserer so svojimi tímami funkčný vizuálny votrelčí jazyk. Vytvorili tak viac než sto rozdielnych logogramov (grafické vyjadrenie slova alebo jeho časti). Vo filme ich bolo použitých 71.

Rodinka Úžasných

rodinka úžasných 2

Zdroj: ew.com

Syn Pána Úžasného Dash je inšpirovaný komiksovou postavou Flashom od nakladateľstva DC Comics. Nielen, že majú rovnaké superschopnosti (superrýchlosť, beh po vode), ale aj ich mená sú si velice podobné.

Suicide Squad

Suicide Squad VFX

Zdroj: wired.com

V rámci hľadania správneho tónu atmosféry filmu vznikli dva veľmi rozdielne trailery. Jeden zodpovedal Ayerovej vízii, druhý bol odľahčenejší a dali ho dohromady ľudia z agentúry Trailer Park. Keď potom v máji obidve verzie premietli testovaciemu publiku, zvíťazil zábavnejší variant.

Cesta do fantázie

Cesta do Fantázie

Zdroj: myanimelist.net

Na často pokladanú otázku, prečo boli rodičia Džihiro premenení práve na prasatá, prišla od zamestnancov štúdia Ghibli nečakaná odpoveď v lete 2016, 15 rokov po uvedení filmu. Podľa nich uvedená transformácia odzrkadľuje nenásytnosť (chamtivosť), ktorá charakterizovala japonskú recesiu v 80. rokoch.

Avatar

film avatar 2

Zdroj: wall.alphacoders.com

Každá snímka (1/24 v každej sekunde) v CGI scénach vo filme Avatar potrebovala na vyrenderovanie 47 hodín.

Rýchlo a zbesilo 8

Zdroj: wall.alphacoders.com

Kvôli známym konfliktom medzi Vinom Dieselom (Dom) a Dwayneom Johnsonom (Hobbs), musel štáb nakrúcať ich spoločné scény spôsobom, aby sa herci na pľaci stretávali čo najmenej, alebo ideálne vôbec.

V zajatí démonov 2

skutočný príbeh v zajatí démonov

Zdroj: imdb.com

Vo filme je scéna, kde sa policajti prišli pozrieť do domu rodiny Hodgsonovcov a videli, ako sa pohlo kreslo z miesta na miesto. Toto je skutočne potvrdené policajtkou, ktorá tam vtedy osobne bola. Následne obidvaja policajti odišli, pretože sa v dome nestalo nič, čo by bolo mimo zákon.

Sám doma

Zdroj: vice.com

Všetky scény boli natáčané v Chicagu. Natáčalo sa od 14. 2. do 16. 5. 1990. Parížske letisko bolo vlastne medzinárodné letisko O’Hare a luxusné sedadlá v prvej triede pri lete do Paríža boli postavené na basketbalovom ihrisku miestneho gymnázia.

Zdroj: csfd.cz

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  Pridaj komentár