TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach #19

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o osobnostiach #19

Poznáme ich pravdepodobne všetci. Či už z televízie, alebo plátna kín. Takmer nikto však nepozná rôzne zaujímavé pikošky a fakty, ktoré sa skrývajú za týmito známymi tvárami. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach, ktoré si určite nevedel!

Christopher Nolan

Zdroj: screenrant.com

Nikdy neštudoval filmografiu na škole. Sám tvrdí, že sa všetko naučil sám.

Quentin Tarantino

Zdroj: wallpaperscraft.com

Koniec filmu Divoký Django (2012) bolo nutné prepísať, a to sa Tarantinovi podarilo takpovediac „na kolene“, len v priebehu niekoľkých hodín.

Steven Spielberg

Steven Spielberg
Zdroj: geektyrant.com

Keď bol ešte dieťa, prikradol sa na pozemok Universal Studios počas prehliadky a skamarátil sa so strihačom, ktorý mu ukázal pár vecí ohľadom vytvárania filmov.

Martin Scorsese

Zdroj: smokescreenlondon.com

Ako chlapec trpel tak silnými astmatickými záchvatmi, že mu lekár zakázal aj silný smiech. Dodnes trpí astmou.

Ridley Scott

Ridley Scott
Zdroj: geektyrant.com

V roku 1984 zrežíroval reklamu na úplne prvý Apple Macintosh.

Tim Burton

Tim Burton
zdroj: celebsnetworthtoday.com

Tim Burton v jednom rozhovore uviedol, že nenávidí zelenú farbu a už nikdy nechce točiť nič podobného ako Alenka v ríši divov (2010).

Denis Villeneuve

Duna od Denisa Villeneuvea
Zdroj: collider.com

Na otázku, či sa diváci dočkajú aj alternatívneho zostrihu filmu Blade Runner 2049 (2017), odpovedal režisér Denis Villeneuve, že jeho verzia je jediná. Pôvodný film Blade Runner (1982) je známy aj tým, že má až sedem rôznych zostrihov.

Peter Jackson

režisér peter jackson
Zdroj: screenrant.com

Trilógia Pána prsteňov od Petera Jacksona bola za celú svoju existenciu nominovaná na 800 cien, z ktorých vyhrala 475. To z nej robí historicky najoceňovanejšiu filmovú sériu.

Stanley Kubrick

Zdroj: huffingtonpost.com

V roku 1993 chcel natočiť vojnový snímok o Holokauste s názvom „Árijské papiere„. Z jeho zámeru ale zišlo potom, čo v rovnaký rok Steven Spielberg natočil Schindlerov zoznam (1993). Kubrick tušil, že dva filmy o Holokauste publikum v jeden rok neprijme.

Alfred Hitchcock

Zdroj: the.hitchcock.zone

Alfred Hitchcock kúpil anonymne práva ku knihe od Roberta Blocha za 9000 dolárov. Zároveň potom kúpil čo najviac výtlačkov knihy, aby čo najmenej ľudí poznalo koniec príbehu filmu Psycho (1960).

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -