Zaujímavé fakty o osobnostiach #19

Poznáme ich pravdepodobne všetci. Či už z televízie, alebo plátna kín. Takmer nikto však nepozná rôzne zaujímavé pikošky a fakty, ktoré sa skrývajú za týmito známymi tvárami. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach, ktoré si určite nevedel!

1Christopher Nolan

Zdroj: screenrant.com

Nikdy neštudoval filmografiu na škole. Sám tvrdí, že sa všetko naučil sám.

2Quentin Tarantino

Zdroj: wallpaperscraft.com

Koniec filmu Divoký Django (2012) bolo nutné prepísať, a to sa Tarantinovi podarilo takpovediac “na kolene”, len v priebehu niekoľkých hodín.

3Steven Spielberg

Zdroj: geektyrant.com

Keď bol ešte dieťa, prikradol sa na pozemok Universal Studios počas prehliadky a skamarátil sa so strihačom, ktorý mu ukázal pár vecí ohľadom vytvárania filmov.

4Martin Scorsese

Zdroj: smokescreenlondon.com

Ako chlapec trpel tak silnými astmatickými záchvatmi, že mu lekár zakázal aj silný smiech. Dodnes trpí astmou.

5Ridley Scott

Zdroj: geektyrant.com

V roku 1984 zrežíroval reklamu na úplne prvý Apple Macintosh.

6Tim Burton

zdroj: celebsnetworthtoday.com

Tim Burton v jednom rozhovore uviedol, že nenávidí zelenú farbu a už nikdy nechce točiť nič podobného ako Alenka v ríši divov (2010).

7Denis Villeneuve

Zdroj: collider.com

Na otázku, či sa diváci dočkajú aj alternatívneho zostrihu filmu Blade Runner 2049 (2017), odpovedal režisér Denis Villeneuve, že jeho verzia je jediná. Pôvodný film Blade Runner (1982) je známy aj tým, že má až sedem rôznych zostrihov.

8Peter Jackson

Zdroj: screenrant.com

Trilógia Pána prsteňov od Petera Jacksona bola za celú svoju existenciu nominovaná na 800 cien, z ktorých vyhrala 475. To z nej robí historicky najoceňovanejšiu filmovú sériu.

9Stanley Kubrick

Zdroj: huffingtonpost.com

V roku 1993 chcel natočiť vojnový snímok o Holokauste s názvom “Árijské papiere“. Z jeho zámeru ale zišlo potom, čo v rovnaký rok Steven Spielberg natočil Schindlerov zoznam (1993). Kubrick tušil, že dva filmy o Holokauste publikum v jeden rok neprijme.

10Alfred Hitchcock

Zdroj: the.hitchcock.zone

Alfred Hitchcock kúpil anonymne práva ku knihe od Roberta Blocha za 9000 dolárov. Zároveň potom kúpil čo najviac výtlačkov knihy, aby čo najmenej ľudí poznalo koniec príbehu filmu Psycho (1960).

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Pridaj komentár