TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach #20

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o osobnostiach #20

Poznáme ich pravdepodobne všetci. Či už z televízie, alebo plátna kín. Takmer nikto však nepozná rôzne zaujímavé pikošky a fakty, ktoré sa skrývajú za týmito známymi tvárami. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach, ktoré si určite nevedel!

Daniel Radcliffe

herci z filmovej série Harry Potter daniel radcliffe
Zdroj: palacecinemas.com

Daniel Radcliffe (Harry Potter) dostal za posledný diel série honorár 33 miliónov amerických dolárov nepočítajúc podiel z tržieb a iných tantiémov.

Emma Watson

herci z filmovej série Harry Potter
Zdroj: me.ign.com

Po ukončení štúdia na Brown University v roku 2014 uviedla, že ak odpovedala na univerzite na nejakú otázku správne, jej spolužiaci vždy skríkli: 3 body pre Chrabromil!.

Rupert Grint

Rupert Grint
Zdroj: wall.alphacoders.com

Rovnako ako Ron Weasley, ktorého stvárnil v 8 častiach Harryho Pottera, trpí arachnofóbiou, teda strachom z pavúkov. Dodnes nie je schopný pozerať na celú scénu s Aragogom vo filme Harry Potter a Tajomná komnata (2002), v ktorom sám hrá.

Tom Felton

Tom Felton
Zdroj: wall.alphacoders.com

V dobe, kedy hral Draca Malfoya, sa jeden z fanúšikov rozhodol, že ho adoptuje, dokonca mu poslal aj adopčné papiere, v ktorých mimo iného stálo, že Tom súhlasí so zmenou svojho mena na Draco Malfoy.

Alan Rickman

Zdroj: walldevil.com

Alan Rickman po celú dobu natáčania filmu Harry Potter a Ohnivá čaša (2005) nosil čierne kontaktné šošovky, aby tak podtrhol temnosť svojej úlohy.

Maggie Smith

Maggie Smith
Zdroj: filmozrouti.cz

Pri bojovej scéne medzi profesorkou McGonagallovou (Maggie Smith) a profesorom Snapeom (Alan Rickman) vo filme Harry Potter a Dary smrti 2 (2011) mala herečka 76 rokov. Stala sa tak do tej doby najstaršou ženou, ktorá kedy natáčala bojovú scénu.

Ralph Fiennes

Ralph Fiennes
Zdroj: hdwallsbox.com

Ralph Fiennes (Lord Voldemort) v rozhovore prezradil, že mal veľké problémy s kostýmom. Často zakopával o svoju dlhú sukňu a najviac musel nosiť dámske pančuchy. Pretože sa mu ale pančuchy stále zhŕňali ku kolenám a nemohol v nich chodiť, nechal si ich ustrihnúť a prichytiť ku podväzkovému pásu.

J. K. Rowling

Zdroj: ca.news.yahoo.com

Autorka knižnej predlohy J. K. Rowling popísala 5 stránok papiera rôznymi slovami začínajúcimi sa na Q. Nakoniec sa rozhodla pre Quidditch (Famfrpál/ Metlobal).

David Holmes

David Holmes
Zdroj: scoopwhoop.com

Kaskadér Daniela Radcliff-a, ktorý bol aktívny počas šiestich filmov, bol v siedmom nešťastne zranený a ostal ochrnutý na vozíku.

Michael Gambon

Michael Gambon
Zdroj: wall.alphacoders.com

Vedeli ste, že počas celej série Harry Potter si postavu Albusa Dumbledorea zahrali až dvaja herci? V prvých dvoch častiach ho stvárnil herec Richard Harris, ktorý však v roku 2002 zomrel. Až do konca série ho tak nahradil herec Michael Gambon.

Zdroj: csfd.czzaujimavysvet.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -