Osobnosti

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach #20

Zaujímavé fakty o osobnostiach #20

Poznáme ich pravdepodobne všetci. Či už z televízie, alebo plátna kín. Takmer nikto však nepozná rôzne zaujímavé pikošky a fakty, ktoré sa skrývajú za týmito známymi tvárami. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach, ktoré si určite nevedel!

Daniel Radcliffe

herci z filmovej série Harry Potter daniel radcliffe

Zdroj: palacecinemas.com

Daniel Radcliffe (Harry Potter) dostal za posledný diel série honorár 33 miliónov amerických dolárov nepočítajúc podiel z tržieb a iných tantiémov.

Emma Watson

herci z filmovej série Harry Potter

Zdroj: me.ign.com

Po ukončení štúdia na Brown University v roku 2014 uviedla, že ak odpovedala na univerzite na nejakú otázku správne, jej spolužiaci vždy skríkli: 3 body pre Chrabromil!.

Rupert Grint

Rupert Grint

Zdroj: wall.alphacoders.com

Rovnako ako Ron Weasley, ktorého stvárnil v 8 častiach Harryho Pottera, trpí arachnofóbiou, teda strachom z pavúkov. Dodnes nie je schopný pozerať na celú scénu s Aragogom vo filme Harry Potter a Tajomná komnata (2002), v ktorom sám hrá.

Tom Felton

Tom Felton

Zdroj: wall.alphacoders.com

V dobe, kedy hral Draca Malfoya, sa jeden z fanúšikov rozhodol, že ho adoptuje, dokonca mu poslal aj adopčné papiere, v ktorých mimo iného stálo, že Tom súhlasí so zmenou svojho mena na Draco Malfoy.

Alan Rickman

Zdroj: walldevil.com

Alan Rickman po celú dobu natáčania filmu Harry Potter a Ohnivá čaša (2005) nosil čierne kontaktné šošovky, aby tak podtrhol temnosť svojej úlohy.

Maggie Smith

Maggie Smith

Zdroj: filmozrouti.cz

Pri bojovej scéne medzi profesorkou McGonagallovou (Maggie Smith) a profesorom Snapeom (Alan Rickman) vo filme Harry Potter a Dary smrti 2 (2011) mala herečka 76 rokov. Stala sa tak do tej doby najstaršou ženou, ktorá kedy natáčala bojovú scénu.

Ralph Fiennes

Ralph Fiennes

Zdroj: hdwallsbox.com

Ralph Fiennes (Lord Voldemort) v rozhovore prezradil, že mal veľké problémy s kostýmom. Často zakopával o svoju dlhú sukňu a najviac musel nosiť dámske pančuchy. Pretože sa mu ale pančuchy stále zhŕňali ku kolenám a nemohol v nich chodiť, nechal si ich ustrihnúť a prichytiť ku podväzkovému pásu.

J. K. Rowling

J. K. Rowlingová

Zdroj: ca.news.yahoo.com

Autorka knižnej predlohy J. K. Rowling popísala 5 stránok papiera rôznymi slovami začínajúcimi sa na Q. Nakoniec sa rozhodla pre Quidditch (Famfrpál/ Metlobal).

David Holmes

David Holmes

Zdroj: scoopwhoop.com

Kaskadér Daniela Radcliff-a, ktorý bol aktívny počas šiestich filmov, bol v siedmom nešťastne zranený a ostal ochrnutý na vozíku.

Michael Gambon

Michael Gambon

Zdroj: wall.alphacoders.com

Vedeli ste, že počas celej série Harry Potter si postavu Albusa Dumbledorea zahrali až dvaja herci? V prvých dvoch častiach ho stvárnil herec Richard Harris, ktorý však v roku 2002 zomrel. Až do konca série ho tak nahradil herec Michael Gambon.

Zdroj: csfd.czzaujimavysvet.sk

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Osobnosti

  "Nemal som slov..." Aký má tvorca Thanosa názor na film Avengers: Endgame?

  Osobnosti

  FOTO: 19 známych hercov kedysi a dnes. Ktorá premena váš šokovala najviac?

  Osobnosti

  Autor hry Death Stranding Hideo Kojima chce natočiť celovečený film

  Osobnosti

  Herec Robert Downey Jr. si nakoniec ide po Oscara za film Avengers: Endgame

  Pridaj komentár