TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach #62

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o osobnostiach #62

Poznáme ich pravdepodobne všetci. Či už z televízie, alebo plátna kín. Takmer nikto však nepozná rôzne zaujímavé pikošky a fakty, ktoré sa skrývajú za týmito známymi tvárami. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených osobnostiach, ktoré si určite nevedel!

Ben Affleck

Ben Affleck ukradol Batarang
Zdroj: youtube.com

Herec Ben Affleck sa v rozhovore minulú noc oficiálne vyjadril k tomu, že už viac nie je Batmanom. Vysvetlil to slovami: „Áno, som. Som rozhodnutý – Skúšal som režírovať jednu verziu, pracoval som s naozaj dobrým scenáristom, no nemohli sme tú verziu vymyslieť. Nedokázali sme to. Tak som si povedal, že je čas, aby to skúsili iní a tí si našli naozaj dobrých ľudí„.

Robin Williams

robin williams
Zdroj: usatoday.com

11. augusta 2014 bol herec nájdený mŕtvy, súdny lekár konštatoval smrť obesením. Herec bojoval s depresiami a alkoholom. Jednou z pohnútok k smutnému činu bola aj rozvíjajúca sa Parkinsonova choroba. Pred smrťou nenechal list na rozlúčku. Pred odchodom stihol dotočiť ešte niekoľko filmov, a tak sa posmrtne objavil ešte v 4 snímkach.

Steven Soderbergh

Soderbergh
Zdroj: cinema5d.com

Režisér Steven Soderbergh natočil celý film Unsane (2018) za 10 dní na svoj iPhone 7 Plus, a to v rozlíšení 4K. Stal sa tak prvým známym režisérom, ktorý sa k podobnému kroku odhodlal.

Liam Neeson

liam neeson the commuter trailer
Zdroj: pinthisstar.com

V New Yorku zrušili slávnostnú premiéru filmu Mrazivá pomsta (2019) na červenom koberci kvôli rasistickej kauze britského herca Liama Neesona, ktorý má v snímke hlavnú úlohu. Herec sa v rozhovore pre The Independent priznal, že kedysi chcel zabiť černocha po tom, čo muž tmavej pleti znásilnil jemu blízku osobu. Reportéri sa o zrušení premiéry dozvedeli dve hodiny pred jej oficiálnym začiatkom. Táto kauza mala tiež vplyv na finančnú stránku filmu v USA, kde si film po prvom víkende premietania odniesol len 10,8 miliónov amerických dolárov.

Stephen King

Stephen King
Zdroj: screenrant.com

Sám King bol knihou Cyntoryn zvieratiek tak zhnusený, že ju nikdy nechcel vydať, avšak pri jednom menej plodnom období, kedy na neho vydavateľ vyvíjal tlak, sa rozhodol, že knihu predsa len nakoniec vydá.

Daniel Radcliffe

herci z filmovej série Harry Potter daniel radcliffe
Zdroj: palacecinemas.com

Daniel Radcliffe sa vraj nahneval, keď zistil, že Eddie Redmayne dostal pre film Fantastické zvery a ich výskyt (2016) tak krásny kostým. Vraj ho dlho štvalo, že musí natáčať len v džínsoch a tričku.

Patrick Swayze

Patrick Swayze
Zdroj: wallpaperscraft.com

Herec Patrick Swayze mal pilotný preukaz a v roku 2000 musel kvôli poruche lietadla núdzovo pristáť uprostred obývanej oblasti.

Ennio Morricone

Ennio Morricone

Neskladá hudbu pri klavíri. Len občas si niečo prehrá a na filmy, na ktorých má pracovať, sa pozerá na staršej televízii a na základe svojho dojmu sa potom rozhodne, či hudbu skomponuje alebo nie.

Scott Eastwood

Scott Eastwood
Zdroj: hollywoodreporter.com

Syn legendárneho westernového herca a režiséra Clinta Eastwooda, Scott Eastwood, údajne dostáva až 50 westernových námetov mesačne.

Jiří Mádl

Jiří Mádl ako 18 ročný Petr
Zdroj: orbitklub.cz

Herec Jiří Mádl sa musel kvôli natáčaniu filmu Gympl (2007) naučiť fajčiť.

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -