(#66) TOP 10 zaujímavých faktov o hercovi Rami Malekovi, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Zaujímavé fakty o hercovi Rami Malekovi

Dnes sa pozrieme na herca, ktorého meno ešte pred pár rokmi nepoznal takmer nikto. Rami Malek však pred pár dňami získal Oscara v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe za jeho stvárnenie Freddieho Mercuryho vo filme Bohemian Rhapsody. Ešte predtým si však stihol zahrať napríklad vo filme Noc v múzeu či v seriáli Mr. Robot! Poďme sa teda pozrieť na 10 zaujímavých faktov o novom oscarovom hercovi, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

film bohemian rhapsody
Zdroj: geektyrant.com

Z filmovej lásky až po tú reálnu

Rami Malek a jeho herecká kolegyňa Lucy Boynton sa zoznámili pri natáčaní filmu Bohemian Rhapsody (2018), a rovnako ako vo filme, sa z nich stal pár.

Priblíženie sa Freddieho telu

Rami Malek musel pri natáčaní filmu Bohemian Rhapsody (2018) dodržiavať aj prísnu diétu a cvičenie: „Chcel som svoje telo dostať do takej formy, aby som zvládol 22 minútový koncert znovu a znovu počas piatich dní a nevyčerpal sa pri tom,“ vyhlásil herec. Počas prvého týždňa musel pribrať určitú váhu a následne musel schudnúť, pretože išiel točiť Freddieho mladosť, kedy bol veľmi chudý.

Nie je z neho rodený hudobník

Rami Malek podľa jeho slov nikdy nespieval ani nehral na žiadny hudobný nástroj, preto musel absolvovať niekoľko intenzívnych speváckych lekcií a naučiť sa hrať na klavír.

Mr Robot
Zdroj: VanityFair.com

Je z Ramiho ozajstný hacker?

Herci zo seriálu Mr. Robot absolvovali semináre o hackovaní na prípravu svojej role. Rami Malek (Elliot Alderson) naviac absolvoval aj kurz písania pre scény, ktoré zahŕňajú programovanie.

Vlastná obľúbená mikina

Mikina, ktorú Rami Malek (Elliot Alderson) stále nosí v seriáli Mr. Robot, je z jeho vlastného šatníka.

Z kolegov si niekoľkokrát vystrelil

Rami Malek (Elliot Alderson) si pri natáčaní seriálu Mr. Robot niekoľkokrát vystrelil zo svojich kolegov. Napríklad herečke Carly Chaikin (Darlene) vyzdobil auto gumovými medvedíkmi, čo je najobľúbenejšia sladkosť jej postavy.

Rami Malek
Zdroj: wattpad.com

Rami sa objavil aj v hre

V roku 2015 sa ako jedna z hlavných postáv objavil v PlayStation 4 hre Until Dawn, ktorá je dodnes považovaná za jednu z najlepších hororových hier vôbec. Opäť si tak zahral „psychicky narušenú“ postavu, ktorou bol Josh. Tejto postave prepožičal ako svoj hlas, tak aj svoju tvár.

Neobyčajný oscarový víťaz

Rami Malek je vôbec prvým hercom s arabským a egyptským pôvodom, ktorý kedy dostal nomináciu a výhru na Oscaroch za najlepšieho herca v hlavnej úlohe!

V prítomnosti Hollywoodu už v mladosti

Chodil na rovnakú strednú školu, ako herečka Kirsten Dunst (Spider-Man), na ktorej bol o ročník vyššie. Dokonca spolu chodili na tamojší muzikálový divadelný krúžok. Na tejto škole taktiež Rami randil s Emily, ktorá je nevlastnou sestrou herca Christiana Slatera (jeho kolegu zo seriálu Mr. Robot).

Rami Malek
Zdroj: promiflash.de

Sú dvaja??

Rami má identické dvojča Samiho Maleka, ktorý je o štyri minúty mladší. Pracuje ako učiteľ.

Zdroj: csfd.cz, imdb.comtonsoffacts.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -