TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli Gotham, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Zaujímavé fakty o seriáli Gotham

Superhrdinovia sú v televíznej tvorbe veľmi populárni. Najznámejšie sú síce počiny, ktoré momentálne už spájajú svoje vlastné univerzá, no stále sa tu nájdu také, ktoré stoja len na svojich príbehoch. Medzi najznámejšie momentálne patrí Gotham, ktorý nám rozpráva počiatočný príbeh hrdinov, ktorí operujú v komiksovom svete Gotham. Myslíme tým predovšetkým Jima Gordona ale aj samotného Brucea Waynea. Teraz vám ponúkame 10 zaujímavých faktov o tomto seriáli, ktoré ste možno nevedeli.

William Shakespeare

Vo Wayneovej pracovni si môžete všimnúť bustu Williama Shakespeara. Presne tú istú bustu mal vo svojej pracovni Batman v jeho animovanom seriáli, pomocou ktorej otváral tajný priechod do Batcave.

príchod milovaného Jokera
Zdroj: wallpapersite.com

David Mazous sa narodil ako Batman

Predstaviteľ mladého Brucea Waynea sa narodil 19. februára. Zhodou náhod sa vtedy v komiksovej histórii narodil aj Batman.

Zdroj: fox.com

Nie všetko je podľa komiksu

Síce je Fish Mooney, ktorú hrá herečka Jada Pinkett Smith naozaj skvelo napísaná, v skutočnosti v komiksoch neexistuje. Smith ale vedela, čo od tejto postavy chce a dokonca si ešte na konkurz priniesla chlapa na vodítku.

Jokerov príchod do Gothamu
Zdroj: comicbookmovie.com

A nie len Mooney

Ani Bruce a Selina sa nikdy v komiksoch v detstve nepoznali. Každopádne, takéto zmeny sú v podobných seriáloch bežné. Aj Smallville pretvoril príbehy rôznych ikonických postáv tak, aby dávali televíznym divákom väčší pôžitok, ak má prísť k nejakým konfliktom.

Príchod Jokera do Gothamu
Zdroj: screenrant.com

Právnici

Jim Gordon je v komiksoch syn právnika. Herec Ben McKenzie, jeho predstaviteľ, sa taktiež narodil otcovi právnikovi.

Jokerov príchod do Gothamu
Zdroj: comicbookmovie.com

Vedia, kedy skončiť

Nasledujúca piata séria bola potvrdená ako posledná. Tvorcovia teda majú priestor všetko pekne ukončiť.

finále štvrtej série Gothamu
Zdroj: comingsoon.net

Inšpirácie

Predstaviteľ Oswalda, Robin Lord Taylor prezradil, že veľkou inšpiráciou k hraniu tejto klasickej komiksovej postavy bol výkon Dannyho DeVita, ktorý si ho zahral vo filme Batman sa vracia. Ben McKenzie, predstaviteľ Jima Gordona zase vraví, že sa inšpiroval Garrym Oldmanom, ktorý túto postavu hral v trilógii o Temnom rytierovi.

finále štvrtej série Gothamu
Zdroj: comingsoon.net

DC manželia

Jada Pinkett Smith (Fish Mooney) je vydatá za herca Willa Smitha, ktorý sa taktiež objavil v adaptácii DC komiksu Suicide Squad ako Deadshot.

Zdroj: comingsoon.net

Pravá Catwoman

Selina sa zatiaľ vlámala do domu Brucea Waynea v každej sérii. Vždy na to použila okno. 

koľko dielov nás čaká v piatej sérii Gothamu
Zdroj: tvguide.com

Batman

Ešte počas promovania prvej série sa fanúšikovia pýtali, kedy konečne uvidíme Brucea Waynea ako Batmana. Tvorcovia od začiatku vraveli, že to bude v úplne poslednej minúte, úplne posledného dielu, v úplne poslednej sérii. Či sa tak stane sa dozvieme už tento rok v epizóde The Beginning, ktorá bude v seriáli úplne poslednou.

Gotham oficiálne predĺžený
Zdroj: screenrant.com

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -