TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli The Walking Dead, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Zaujímavé fakty o seriáli The Walking Dead

Kedysi išlo o fenomén na televíznych obrazovkách. Teraz už jeho sláva trochu pominula, avšak stále ide o jeden z najzaujímavejších seriálov aké tu máme. Beží už vyše 10 rokov a za celý ten čas sa pri ňom vystriedalo mnoho rôznych hereckých tvárí. Poďme sa teda pozrieť na zopár zaujímavostí, ktoré ste o seriáli možno nevedeli.

Špeciálna škola chodcov

Všetci herci, ktorí hrajú mŕtvych chodcov musia absolvovať školu, v ktorej sa komparz učí chodiť a správať ako zombie. Očividne to vôbec nie je jednoduché.

The Walking Dead
Zdroj: tunefind.com

Zámena bratov Dixonovcov

Pôvodne v scenári žiaden Darryl neexistoval. Herec Norman Reedus sa uchádzal o rolu Merla Dixona a tvorcov zaujal natoľko, že sa tí rozhodli napísať postavu Darryla špeciálne pre neho. Niet divu, že ide o miláčika fanúšikov, ktorý dnes ťahá celý seriál.

opustí nás hlavná postava The Walking Dead
Zdroj: screenrant.com

Chodci sa menia

Od tretej série museli tvorcovia make-upu a kostýmov vymyslieť novú, tmavšiu farbu pre mŕtvych chodcov. Je to preto, aby bolo jasné, že apokalypsa trvá už dlhšiu dobu.

Čo môže divákovi chýbať na populárnom Netflixe?
Zdroj: sheknows.com

Rodinní fanúšikovia

Herec Steven Yeun (Glenn) prezradil, že jeho rodičia sú vášniví diváci The Walking Dead. Dokonca až tak, že mu po jednej epizóde volal otec, ktorý ho prosil, aby poďakoval herečke Melisse McBride za to, že mu v šou zachránila život.

Zdroj: ew.com

Tragické úmrtie

Počas natáčania ôsmej série došlo k nešťastnej nehode, ktorá skončila smrťou jedného z kaskadérov. John Bernecker sa zrútil z vysokého balkóna a bohužiaľ nespadol na ochrannú vrstvu, ktorá bola len o pár centimetrov vedľa neho. Prvá epizóda série je venovaná jeho spomienke.

Zdroj: film.tv

Chodci vs. ľudia aj na natáčaní

Počas obedových prestávok na natáčaní obedujú herci, ktorí hrajú chodcov na oddelených stoloch, než herci, ktorí hrajú ľudské postavy. Musí to vyzerať dosť vtipne.

Vojna sa končí! Trailer na posledný diel ôsmej série The Walking Dead nás pripravuje na posledný boj Ricka s Neganom!
Zdroj: images.spoilertv.com

Darryl alebo Norman?

Počas piatej série sme mohli vidieť ako Rick konečne zhodil svoju hustú bradu. Z nejakého neznámeho dôvodu si však jej ústrižky vypýtal zabaliť herec Norman Reedus (Darryl). Žeby bol až tak vášnivý fanúšik seriálu?

The Walking Dead - 8. séria RECENZIA
Zdroj: amc.com

Žiaden hlavný herec

The Walking Dead je jeden z prvých seriálov, ktorého postavy sa neukázali vo všetkých epizódach. Mnohí fanúšikovia však tvrdia, že išlo o jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli seriál prestať pozerať.

rick grimes walking dead
Zdroj: screenrant.com

Guvernérova žena

V jednej epizóde sme mohli vidieť rodinnú fotografiu Guvernéra. Jeho ženu si na nej „zahrala“ producentka seriálu, Denise M. Huth.

walking dead trailer
Zdroj: youtube.com

Čas v epizóde

V dieloch The Walking Dead takmer vždy sledujeme rozpätie jedného alebo dvoch dní. Najväčší časový odstup v epizóde sme však mohli vidieť v tej úplne prvej – Rickovu cestu do Atlanty.

opustí nás hlavná postava The Walking Dead
Zdroj: skybound.com

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -