TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch #1

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zaujímavé fakty o seriáloch #1

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

Priatelia

Zdroj: youtube.com

Počas prvej série dostávali herci zaplatené $22,500 za epizódu. Plynutím času sa ich platy stále zvyšovali, až to v posledných dvoch sériách vyústilo v sumu 1 milióna dolárov za epizódu – pre každého.

Better Call Saul

trailer na štvrtú sériu Better Call Saul
Zdroj: youtube.com

Ak vezmete prvé písmená názvom epizód druhej série a poprehadzujete ich, vyjde vám fráza „FRINGS BACK“ (Fring je späť). To samozrejme poukazuje na návrat tejto postavy, ktorú poznáme z Breaking Bad.

Orange Is the New Black

orange is the new black 6. séria
Zdroj: people.com

Herečka Taylor Schilling (Piper Chapman) sa poranila pri natáčaní erotickej scény na začiatku tretej série. Keď si vyzliekala tričko, jej väzenský prívesok ju dorezal na ústach. Toto zranenie je vidieť aj v samotnej epizóde.

Game of Thrones

Zdroj: princessofdragons.wordpress.com

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) bola namočená v takom veľkom množstvo falošnej krvi počas natáčania prvej série, že počas prestávky sa prilepila k záchodu.

Kravaťáci

suits kravaťáci
Zdroj: pogdesign.co.uk

Aj keď sa seriál odohráva v New York City, natáča sa exkluzívne v Toronte. Ironický dôvod sú lepšie dane. Tvorcovia šou o právnikoch sa tak očividne naozaj vyznajú v zákonoch.

Príbeh služobníčky

Toto nie je žiaden historický seriál!
Zdroj: stylesheets.it

Herečky povedali, že pokrývky hlavy, ktoré nosia von, im tak veľmi zakrývajú periférne videnie, že okolo seba nevidia takmer nič. Často sa teda samotné postavy pri dialógoch navzájom nevidia a hrajú podľa toho, čo a odkiaľ počujú.

American Horror Story

Zdroj: hypable.com

Evan Peters a Sarah Paulson sú jediní herci, ktorí sa objavujú v každej sérii. Evan Peters je jediný, ktorý bol súčasťou hlavného obsadenia v každej sérii, keďže v tej prvej bola Sarah Paulson len ako „hosťovská hviezda“.

Prvých 100

prvých 100
Zdroj: pogdesign.co.uk

Ani jeden z romantických vzťahov Clarke v seriáli (Finn a Lexa) nikdy neexistoval v knihách. Veľa fanúšikov zas naopak chce, aby bola Clarke s Bellamy, čo sa v knihách stalo.

The Walking Dead

opustí nás hlavná postava The Walking Dead
Zdroj: screenrant.com

V rozhovore bolo odhalené, že herec Norman Reedus (Daryl) sa pôvodne zaujímal o úlohu Marle Dixona. Na kastingu ho odmietli, no bol taký očarujúci, že tvorcovia seriálu pre neho vytvorili vlastnú postavu – Daryla.

Westworld

Druhá séria seriálu Westworld sa odhaľuje v šokujúcom novom traileri!
Zdroj: comingsoon.net

V prvej sérii Bernard podá Dolores knihu Alica v krajine zázrakov, z ktorej nahlas prečíta jednu pasáž. Nie len že je to metafora toho, ako Dolores vníma svet okolo seba, ale neskôr je veľa jej monológov priamou kópiou viet z tejto knihy.

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -