NETFLIXSeriály

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch #10

Zaujímavé fakty o seriáloch #10

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

Game of Thrones

koniec fantasy série Game of Thrones

Zdroj: grubstreet.com

Herec Peter Dinklage, ktorého všetci dobre poznáme ako fanúšikmi milovaného Tyriona Lannistera, bol nominovaný na ocenenie Emmy za svoj skvelý výkon až 6-krát po sebe. Konkrétne sa jednalo o nominácie v kategórii “Best Supporting Actor” – čiže “Najlepší herec vo vedľajšej úlohe“. Zo šiestich nominácii sa mu podarilo získať dve, vyhral ich za svoj výkon v prvej a piatej sérii Hry o tróny.

Daredevil

daredevil_

Zdroj: ExploreTalent

Predstaviteľ seriálového Daredevila, Charlie Cox, sa chcel do show zapojiť ihneď potom, ako si prečítal prvé dva scenáre. Svoju agentovi vraj v zápätí povedal, že sa jedná o dva najlepšie televízne scenáre, ktoré kedy čítal.

Iron Fist

Zdroj: swishowell.cf

Prišli vám herci Finn Jones a Jessica Henwick akísi povedomí? Nuž, obaja si zahrali v seriálovom gigantovi Game of Thrones, kde stvárnili postavy Lorasa Tyrella a Nymeriu Sand.

Jessica Jones

jessica jones posledný trailer

Zdroj: vance.nl

Viete si predstaviť, že by hral Jessicu Jones niekto iný ako Krysten Ritter? Predtým, ako bola obsadená, boli totižto do obsadenia hlavnej úlohy zvažované herečky ako Alexandra Daddario, Teresa Palmer, Jessica De Gouw či Marin Ireland.

Luke Cage

Luke Cage druhá séria trailer

Zdroj: youtube.com

Scenárista a výkonný producent show Cheo Hodari Coker dúfal, že sa mu podarí ukončiť finále prvej série vystúpením samotného Princea, ktorý by sa predviedol v nočnom klube Harlem’s Paradise. Jeho nádeje sa však rozplynuli a vystúpenie ako vieme nikdy neprebehlo, môže za to náhla smrť tejto legendy.

Teória veľkého tresku

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: showbizz.net

Herečka Mayim Bialik, ktorá stvárňuje v seriáli Sheldonovu priateľku Amy Farrah Fowler, je jedinou členkou obsadenia, ktorá má akademický titul PhD. (doktorát). V roku 2008 ukončila štúdia v oblasti neurovedy.

The Defenders

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: comicbook.com

Keď odchádzajú Matt a Jessica z policajnej stanice, tak na pozadí môžeme vidieť fotku legendárneho Stana Leeho. Ten človek je jednoducho v každej marvelovke.

13 Reasons Why

13 dôvodov prečo

Zdroj: youtube.com

Pôvodne sa malo jednať o film, avšak aby mohol byť vyrozprávaný celý Hanin príbeh, tak Netflix musel vytvoriť seriál.

Castle Rock

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: nerdist.com

Herec Bill Skarsgård nakrúcal tento seriál medzi ďalšími dvoma projektami Stephena Kinga, presnejšie It (2017) a It: Chapter Two (2019). Neustále nakrúcať, nuž klobúk dolu.

Brooklyn Nine-Nine

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: engadget.com

Gina ako detektívka Rosa Diaz? Čože? Herečka Chelsea Peretti sa pôvodne zaujímala práve o rolu tejto nebojácnej detektívky. Toto miesto si síce nezískala, no postava Giny Linetti bola vytvorená čisto pre ňu.

Zdroj: imdb.com

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár