Zaujímavé fakty o seriáloch #11

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Vikingovia

Zdroj: vix.com

Otvárajúca skladba, ktorú môžeme počuť v seriáli “If I had a heart” od Fever Ray, sa taktiež objavila v show Breaking Bad. Konkrétne na konci 15. epizódy prvej série a 3. epizódy štvrtej.

2Príbeh služobníčky

The Handmaid's Tale - 1. séria RECENZIA
Zdroj: indulgexpress.com

Autorka knižnej predlohy, Margaret Atwood je nielen scenáristkou seriálu, no taktiež sa ukázala v prvej epizóde show. Práve ona dá Offred facku, keď nie je ochotná pridať sa do kruhu hanby.

3Supergirl

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: pogdesign.co.uk

Všetci dobre poznáme Supermanov röntgenový zrak, podobne ako on, má ho aj jeho sesternica Supergirl. V seriáli sme sa s ním už pár krát stretli, vedeli ste však, že zvukový efekt, ktorý bol v show použitý je istý, ako ten zo show Smallville?

4Arrow

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: technobuffalo.com

Podľa slov Stephena Amella má jeho postava Oliver Queen akýsi občasný “tik“, jedná sa vraj o nejaký pocit úzkosti, kedy si Oliver želá, aby držal svoj luk.

5The Flash

the flash 4. séria
Zdroj: screenrant.com

Určite ste si v seriáli všimli Ciscove tričká s nápismi ako “Bazinga!“, “That’s my spot” či “Rock/Paper/Scissors/Lizard/Spock“. Jedná sa o referenciu na obľúbený seriál Teória veľkého tresku, konkrétnejšie na fanúšikmi milovaného Sheldona Coopera. Práve v tomto seriáli môžeme vidieť, ako nosí Sheldon tričká s logom Flasha.

6Legends of Tomorrow

Legends of Tomorrow
Zdroj: youtube.com

Vedeli ste o tom, že predstaviteľ Atoma/Raya Palmera, Brandon Routh si zahral už v minulosti superhrdinu? V roku 2006 stvárnil vo filme “Superman sa vraciaClarka Kenta, čiže Supermana.

7Constatine

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: nerdist.com

Hoci bol seriál zrušený po jednej sérii, Constatine sa nám ukázal niekoľkokrát v Arrowovi, ako aj v tretej sérii show Legends of Tomorrow.

8Gotham

finále štvrtej série Gothamu
Zdroj: comingsoon.net

V študovni Waynovcov môžeme vidieť na poličke bustu Wiliama Shakespeara, taký istý kúsok, ako ten, ktorý slúžil na aktiváciu tajného priechodu do Bat jaskyne v seriáli “Batman and Robin” zo 60. rokov.

9Priatelia

seriál Priatelia Titulka
Zdroj: youtube.com

Keď bola Courteney Cox po prvý krát prezlečená za tučnú Monicu, Matthew Perry (Chandler) prešiel priamo okolo nej bez toho, aby ju vôbec spoznal.

10The Office

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: mashable.com

Keď sa Johnovi Krasinskimu podarilo získať rolu Jima Halperta, prvá vec na ktorú sa spýtal režiséra kastingu bola, či sa podarilo Jenne Fischer získať rolu Pam. Takisto to bolo aj v prípade, keď rolu získala Jenna, hneď sa spýtala, či rolu Jima získal John.

Zdroj: imdb.com