Zaujímavé fakty o seriáloch #18

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Agents of S.H.I.E.L.D.

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: wallpapersite.com

Chloe Bennet ako She-Hulk? Nuž, práve to si herečka myslela. Už od začiatku čakala, že sa jej postava Daisy/Skye stane ženskou verziou mocného Hulka. Viete si to predstaviť? Ja teda osobne určite nie!

2Dark

druhá séria seriálu dark
Zdroj: refinery29.com

Príde vám intro song seriálu Dark akýsi povedomý? Vôbec sa vám nečudujeme! Táto skladba nesie názov “Goodbye” a jedná sa o výtvor nemeckej skupiny Apparat. Pieseň bola použitá už v niekoľko rôznych filmových či televíznych traileroch, avšak to nie je všetko. Mnohí ste ju určite počuli v kultovom seriáli Breaking Bad. Konkrétne v závere štvrtej série, v epizóde s názvom “Face Off“. Absolútne sa nečudujem, že sa ju rozhodli vybrať aj v tomto prípade!

3Kravaťáci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: usanetwork.com

Herec Gabriel Macht má spoločné s jeho postavou právnika viac než by ste čakali. V seriáli ste si určite všimli, že z neho pôsobí vyslovene moc. Vedeli ste však, že samotného priezvisko herca znamená po nemecky či holandsky v preklade “moc“? Celkom sranda, no nie?

4Sharp Objects

Sharp Objects RECENZIA
Zdroj: bustle.com

Viete o tom, že v seriáli sa v takmer každej scéne objaví minimálne jeden zelený objekt? Hm, kto vie prečo.

5Teória veľkého tresku

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: bigbangtheory.wikia.com

To, že Sheldon Cooper je veľkým fanúšikom Star Treku, všetci dobre vieme. Vedeli ste však, že Jim Parsons, ktorý ho v seriáli stvárňuje, ho nikdy nevidel? Jeho srdcovkou je naopak britský sci-fi seriál Doctor Who.

6Game of Thrones

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: zombiesruineverything.com

Herečka Natalie Dormer, ktorú sme v seriáli videli ako krásnu Margaery Tyrell, tvrdila, že si v scenároch čítala len to naozaj nevyhnutné pre jej postavu. Dôvod je veľmi jednoduchý: chcela si totižto užiť kompletný seriál v televízii, bez spoilerov. Treba na rovinu povedať, že sa jej vôbec nečudujeme.

7Grey’s Anatomy

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: time.com

Každá epizóda má názov odvodený od názvu pesničiek populárnych umelcov. Stretli sme sa s názvami pesničiek od skupín ako The Beatles či R.E.M.. Jednoducho skvelý nápad, ako si ušetriť čas!

8Ako som spoznal vašu matku

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: 24tv.ua

Lily a Marshall sú jednoducho dokonalý pár, avšak nie všetko je v skutočnosti také, ako sa zdá! Herečka Alyson Hanning, ktorá stvárnila Lily, sa odmietla s Jasonom Segelom (Marshall) v seriáli bozkávať. V seriáli nájdete naozaj pár výnimočných záberov, v ktorých sa pobozkajú. Za všetkým stojí Segelove fajčenie, herečke sa naozaj nepáčil zápach a chuť Segelovho dychu.

9Riverdale

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: themarysue.com

V seriáli nosí Jughead čiapku, ktorá má na okrajoch “hroty“. Jedná sa o vynovenú verziu čiapky, ktorú nosí postava tradične v komiksoch. Tá sa volá “Whoope Cap“, jednalo sa o populárny klobúk v začiatkoch 20. storočia, ktorý bol vytvorený tak, že sa Fedora vystrihala do tvaru koruny.

10Brooklyn Nine-Nine

Brooklyn Nine-Nine sa vráti skoro s plnou sériou
Zdroj: time.com

Ako sme si už všimli, v seriáli si mnohí uťahujú z Amy kvôli tomu, že nevie tancovať. Opak je však pravdou! Herečka Melissa Fumero profesionálne trénovala tancovanie už odmalička.

Zdroj: imdb.com