Zaujímavé fakty o seriáloch #21

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1How to Get Away with Murder

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: movieweb.com

Herečka Viola Davis sa stala prvou afroameričankou, ktorá získala ocenenie Emmy v kategórii “Outstanding Lead Actress in a Drama Series” (“Najlepšia herečka v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli”). Toto ocenenie získala v roku 2015.

2Young Sheldon

Druhá séria seriálu Young Sheldon
Zdroj: fanart.tv

Výkon Iaina Armitagea, ktorý hrá mladého Sheldona Coopera, je jednoducho bravúrny. Musím uznať, že niekedy mi úplne vyletí z hlavy, že sa jedná v skutočnosti o úplne iného herca. Niet sa však čomu čudovať, Iain je totižto plne oddaný svojej role mladého géniusa! Vďačíme za to samotnému Jimovi Parsonsovi, čiže dospelému Sheldonovi, ktorý svoje mladšie “jaučil a vysvetľoval mu, kto vlastne Sheldon je.

3Teória veľkého tresku

Teória veľkého tresku oficiálne končí po 12 rokoch!
Zdroj: geektyrant.com

Zo celého mužského obsadenia seriálu je Howard (Simon Helberg) jediným, kto nevidel Penny (Kaley Cuoco) nahú. To aj napriek tomu, že bol prvý, kto s ňou flirtoval.

4Stranger Things

Stranger Things je späť!
Zdroj: collider.com

Bratia Dufferovci, ktorí stoja za celým seriálom, potvrdil v rozhovore pre portál Vulture, že show bola predĺžená o ďalšiu sériu ešte pred začiatkom dlho očakávanej druhej sezóny. Režiséri taktiež vysvetlili, že plánujú natočiť ešte jednu sériu, teda štvrtú.

“We’re thinking it will be a four-season thing and then out.”

“Rozmýšľali sme nad tým, že to bude seriál so štyrmi sériami a potom bude koniec.”  –  priznali Dufferovci

5Chilling Adventures of Sabrina

čarodejnica sabrina
Zdroj: imdb.com

Nová Sabrina od Netflixu je v poradí druhým hraným seriálom, ktorý je nakrúcaný v Kanade, v Britskej Kolumbii. Seriál “Sabrina the Teenage Witch” z roku 1996 sa tu totižto natáčal čiastočne tiež.

6Vikingovia

Zdroj: vix.com

Ragnar, postava, ktorú miluje úplne každý divák seriálu Vikingovia. Meno postavy herca Travisa Fimmela sa vryje do pamäti každému. Avšak viete, že toto slovo má hlbší význam? Meno Ragnar znamená totižto “obranca pevnosti“.

7Priatelia

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: bustle.com

Všetci si určite spomínate na ikonický oranžový gauč, ktorý sa nachádza v Central Perku. Vedeli ste však, že sa jedná jednoducho o gauč, ktorý našla produkcia v pivnici štúdia Warner Bros? Celkom sranda, aspoň ušetrili.

8Constatine

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: nerdist.com

Telefónne číslo, ktoré môžeme vidieť v seriáli na Constatinovej vizitke ((404) 248-7182) v skutočnosti naozaj funguje. Ak naň zavoláte, tak vás to prepojí na hlasovú správu od Constatina. Predvoľba “404” platí pre Atlantu, kde sa nakrúcal a odohrával.

9Brooklyn Nine-Nine

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: nerdophiles.com

V seriáli sa dozvedáme, že Jake a Gina spolu chodili na základnú školu. Aby však nebolo málo, Andy Samberg (Jake) a Chelsea Peretti (Gina) spolu chodili na základku aj v reálnom živote.

10Rick and Morty

koniec Ricka a Mortyho
Zdroj: youtube.com

Mená ikonických hlavných postáv show sú založené na hlavných postáv z krátkeho animáku Justina Roilanda (tvorca seriálu) “The Real Animated Adventures of Doc and Mharti“.

Zdroj: imdb.com