Zaujímavé fakty o seriáloch #22

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1The Wire

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: vulture.com

Počas nakrúcania bol raz Andre Royo (Bubbles) oslovený občanom Baltimoru, ktorý mu podal balíček heroínu a povedal, že vyzeral ako niekto, kto by sa potreboval dať do kopy. Royo tento triumf označil za svojho “street Oscara“.

2Breaking Bad

Breaking Bad Fakty
Zdroj: nydailynews.com

Herec RJ Mitte, ktorý stvárnil v seriáli Heisenbergovho syna Walta Junioramozgovú obrnu aj v skutočnom živote. Jedná sa však o oveľa miernejší stav. Pre rolu v show sa musel naučiť chodiť s barlami a taktiež spomaliť pri rozprávaní.

3True Detective

True Detective
Zdroj: bustle.com

Miesta hlavných postáv druhej série boli pôvodne ponúknuté Christianovi Baleovi a Jessice Chastain. Obaja túto ponuku však odmietli, dôvodom bolo, že show požadovala až priveľký časový záväzok.

4Sherlock

Zdroj: kultura.pravda.sk

Aby sa Benedict Cumberbatch dostatočne pripravil na svoju rolu Sherlocka Holmes, tak si prečítal úplne všetky pôvodne príbehy od Conana Doyla.

5Sopranovci

sopranovci dostanú film
Zdroj: sickchirpse.com

Na vyrovnanie platových sporov po štvrtej sezóne dal James Gandolfini (Tony Soprano) každému členovi obsadenia 33 333 dolárov z vlastného vrecka. Pán herec si nepochybne zaslúži rešpekt!

6Rick and Morty

Štvrtá séria seriálu Rick & Morty
Zdroj: rickandmorty.wikia.com

V začiatočných etapách produkcie sa zaujímal o rolu Jerryho kultový Heisenberg, Bryan Cranston. Viete si predstaviť, že by sme počuli jeho hlas?

7Myšlienky vraha

Zdroj: az616578.vo.msecnd.net

Väčšina škádlenia medzi Morganom (Shemaar Moore) a Garciou (Kirsten Vangsness) pochádza z bežnej komunikácie týchto dvoch hercov medzi sebou v reálnom živote. Kto by to bol povedal, no nie?

8Firefly

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: theverge.com

Každá scéna, ktorá je nakrúcaná vo vesmíre, je bez akýchkoľvek zvukových efektov. Nie je počuť, ako sa loď hýbe, presne tak, ako by to bolo v skutočnom životežiaden vzduch, žiaden zvuk. Samozrejme, to neplatí pre hudbu, ktorá hrá v pozadí.

9Daredevil

daredevil charlie cox
Zdroj: wallpapersdsc.en

V seriáli je zmienené, že Matt Murdock vyrástol v sirotinci Svätej Agnes. Nie je však jediným, vyrástla v ňom taktiež aj Daisy/Skye zo seriálu Agents of S.H.I.E.L.D..

10Gotham

koľko dielov nás čaká v piatej sérii Gothamu
Zdroj: tvguide.com

Herec David Mazouz, ktorý v seriáli stvárňuje mladého Bruca Wayna,narodeniny v ten istý deň ako jeho fiktívna postava19. februára. Celkom zaujímavé, skrátka osud.

Zdroj: imdb.com