Zaujímavé fakty o seriáloch #26

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Torchwood

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: digitalspy.com

Vedeli ste, že “Torchwood” je v skutočnosti anagramomDoctor Who“? Keď sa vytvárala prvá séria seriálu Doctor Who, piráti boli nesmierne zúfalí a chceli získať ukážky. Jedna osoba zo štábu dostala nápad, že by pomenovali seriál anagramom “Torchwood” namiesto skutočného názvu, čím by nahrávky seriálu zabezpečili, keď boli prevážané z Cardiffu do Londýna. Tento nápad sa scenáristovi Russelovi T. Daviesovi páčil natoľko, že sa ním neskôr inšpiroval a použil ho ako v reštarte seriáli, tak aj ako názov pre svoj spin-off.

2Band of Brothers

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: amazon.com

Takmer všetci herci, ktorí v seriáli stvárňujú hlavné postavy, boli vybraní kvôli ich blízkej fyzickej zdatnosti a podobe k skutočným vojakom, ktorých hrali.

3Game of Thrones

názov prvého Game of Thrones prequelu
Zdroj: fanfest.com

Podľa slov spisovateľa Georgea R.R. Martina, tvorcu Westerosu, boli jeho romány “Pieseň ľadu a ohňa” hlboko inšpirované a ovplyvnené Tolkienovou tvorbou Pán prsteňov. Seriál preto zdieľa niektoré podobné prvky.

4Dr. House

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: wattpad.com

Vedeli ste o tom, že Dr. Gregory House je polyglot? Vie rozprávať po anglicky, španielsky, portugalsky a rusky. Problémy mu nerobí však ani francúzština, hindčina či čínština.

5The Wire

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: vulture.com

Mnoho z vedľajších postáv sú hrané skutočnými policajtmi, politikmi a bývalými kriminálnikmi. V skutočnosti mnoho z týchto bývalých kriminálnikov, ktorí sa v seriáli ukazujú, boli v minulosti zatknutí týmito skutočnými policajtmi, ktorí hrajú v seriáli taktiež. Celkom sranda, no nie?

6Simpsonovci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: topsimages.com

Jedno z Cletusových detí sa volá “Crystal Meth“. Predpokladám, že väčšina z vás vie, čo tento názov symbolizuje, no pre tých, ktorí to to nevedia – jedná sa o pomenovanie metamfetamínu (perník, piko).

7Seinfeld

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: hollywoodreporter.com

Larry David zaviedol jeho populárne pravidlono hugging, no learning“, s ktorým chcel dosiahnuť, aby sa show vyhla všetkým sentimentálnym či morálnym zásadám. Postavy sa jednoducho nikdy nemohli poučiť či vyrásť zo svojich chýb.

8The Office

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: redbubble.com

Určite si spomínate na epizódu tretej série s názvom “Gay Witch Hunt“. Jedná sa o diel, v ktorom Michael usporiada homosexuálny meeting v zasadačke. Scenáristi zasadili do scenáru moment, v ktorom má Michael objať Oscara, avšak nestalo sa tak. Steve Carell improvizoval a Oscara namiesto toho pobozkal. Môžeme teda na rovinu povedať, že šok a zdesenie na Oscarovej tvári boli v tejto chvíli naozaj na mieste.

9Arrow

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: pinterest.com

Prišiel vám Malcolm Merlyn zo seriálu Arrow akýsi povedomý? Vôbec sa vám nečudujeme, herec John Barrowman (Merlyn) totižto zahral v kultovom seriáli Doctor Who, kde stvárnil fanúšikmi milovaného kapitána Jacka Harknessa.

10The Good Doctor

The Good Doctor
Zdroj: screenrant.com

Herec Freddie Highmore prezradil, že pôvodne bol do role Dr. Shauna Murphyho odmietnutý, pretože vraj bol príliš mladý. Producenti mu povedali, že chceli niekoho, kto má aspoň 25 rokov, na čo im on odpovedal: “Ale ja mám 25.”

Zdroj: imdb.com