REKLAMA

Zaujímavé fakty o seriáloch #28

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

Teória veľkého tresku

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: drcommodore.it

Herečka Laurie Metcalf, ktorú môžeme poznať zo seriálu Teória veľkého tresku ako pobožnú matku Sheldona, Mary Cooperovú je v skutočnom živote matkou herečky Zoe Perry. Práve ona hrá v seriáli Young Sheldon, ktorý nám prináša pohľad na Sheldonove detstvo, jeho matku.

REKLAMA

Riverdale

nové fotky zo seriálu riverdale
Zdroj: comingsoon.net

Vedeli ste o tom, že herec K.J. Apa v skutočnosti pochádza z Nového Zélandu? S americkým prízvukom rozpráva len počas nakrúcania Riverdalu. Ak vás zaujíma, ako rozpráva normálne, pozrieť si to môžete v tomto videu.

Game of Thrones

hra o trony game of thrones
zdroj: cimg.tvgcdn.net

Seriál sa drží na prvom miesto v rebríčku najsťahovanejších televíznych seriálovniekoľko rokov. Už v roku jeho vydania sa obsadil na druhom mieste, hneď za seriálom Dexter a od roku 2012 až do teraz si drží spomínané prvé miesto. Myslím si, že sa to dalo s istotou očakávať.

Daredevil

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: youtube.com

Vedeli ste o tom, že Wilson Fisk (Kingpin) bol pôvodne predstavený v komiksoch ako záporák, ktorý stál proti Spider-Manovi? Neskôr sa však stal úhlavným nepriateľom Daredevila, kde bol uvedený podobne ako v seriáli. Jeho postava je taktiež častým protivníkom Punishera, s ktorým sa stretol v druhej sérii seriálu.

The Wire

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: rarbg.cc

Michael B. Jordan musel pre jeho rolu v seriáli prejsť menšou prípravou. Tá však nebola až tak potrebná ani podstatná, keďže už od malička vyrastal na uliciach Newarku v New Jersey. Jordan v tej dobe prezradil niečo o jeho skúsenosti:

“Žijem v oblasti, kde je mnoho drogových dílerov a poznám niektorých ľudí, ktorí možno predávajú drogy, takže to pre mňa nie je nič nové.”

Fargo

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: tvovermind.com

Druhá séria seriálu je prequelom tej prvej a odohráva sa takmer o 30 rokov skôr. Zameriava sa na rodinu Solversonovcov a ich príbeh.

Doctor Who

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: funnyjunk.com

Producentka seriálu, Julie Gardner prezradila, že keď ponúkli Davidovi Tennatovi rolu 10. doktora, tak bol ihneď nadšený. Prvá vec, na ktorú sa spýtal bolo, či môže mať dlhý svišťavý kabát. Odpoveď na túto otázku je nám už samozrejme jasná!

Rick and Morty

Štvrtá séria seriálu Rick & Morty
Zdroj: rickandmorty.wikia.com

Dan Harmon vytvoril túto show (spoločne s Justinom Roilandom) počas toho, ako bol vyhodený z jeho predchádzajúceho seriálu s názvom Community (2009). A očividne sa ten vyhadzov vyplatil!

True Detective

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: hbo.com

Tvorca seriálu Nic Pizzolatto napísal prvú sériu úplne sám, bez akejkoľvek pomoci od scenáristov. Jedná sa o naozaj neobvyklú vec pre tak veľký americký televízny seriál. V druhej sérii sa to však zmenilo a na pomoc si najal autora Scotta Lassera, ktorý mu s príbehmi pomáhal.

Sherlock

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: kultura.pravda.sk

Herec Matt Smith sa uchádzal ešte pred jeho rolou v seriáli Doctor Who o miesto Doctora Watsona. Scenárista Steven Moffat však povedal, že viac by sa hodil do role Holmesa. Toto miesto však už bolo obsadené Benedictom Cumberbatchom.

Zdroj: imdb.com