NETFLIXSeriály

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch #29

Zaujímavé fakty o seriáloch #29

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

Game of Thrones

Hra o Tróny

zdroj: youtube.com

Každý z nás určite pozná klasické motto “A Lannister always pays his debts” (“Lannister vždy platí svoje dlhy”). Vedeli ste však, že sa jedná o neoficiálnu verziu? Oficiálne slová rodu Lannisterovcov sú totižto “Hear Me Roar!” (“Počuj môj rev!”).

Chilling Adventures of Sabrina

čarodejnica sabrina

Zdroj: imdb.com

Sabrininu otravnú sesternicu Amandu hrá mladšia sestra herečky Melissy Joan Hart, Emily Hart. Melissa si taktiež v minulosti zahrala v pôvodnom seriáli samotnú Sabrinu Spellman.

Stranger Things

stranger things herci platy

Zdroj: vortl.com

Seriál si hlboko zakladá na filmoch z 80. rokov, najmä na tvorbe Stevena Spielberga. Najviac si môžeme všimnúť inšpiráciu z filmov E.T. – Mimozemšťan (1982), Blízke stretnutie tretieho druhu (1977) či Poltergeist (1982).

The Walking Dead

Čo môže divákovi chýbať na populárnom Netflixe?

Zdroj: sheknows.com

Herečka Sonequa Martin-Green sa pôvodne zaujímala o rolu Michonne. Hoci sa jej rolu nepodarilo získať, producentom sa jej výkon páčil natoľko, že sa rozhodli vytvoriť postavu menom Sasha Williams čisto pre ňu. V komiksoch táto postava neexistuje.

Klinika Grace

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: time.com

Tvorkyňa seriálu, Shonda Rhimes prezradila, že mala jasnú predstavu, ako seriál skončí. Jeho úspech začal ale rásť až tak moc, že sa dostal do bodu, kedy usúdila, že jej pôvodný koniec už viac nebol vhodný. Rozhodla sa preto zakomponovať svoj nápad do príbehu show a prišla s úplne novým koncom.

Supergirl

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: pogdesign.co.uk

Áno, už všetci poznáme Melissu Benoist ako seriálovú Supergirl. Neprišla vám však zo začiatku akási povedomá? Je to viac než možné! Herečka si totižto zahral v seriálovom hite Glee.

Riverdale

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: hdqwalls.com

Herec Cole Sprouse sa pôvodne uchádzal o rolu Archieho, avšak keď zistil, že Jughead je rozprávačom, tak požiadal, či by nemohol čítať jeho časť. Pýtate sa prečo? Dôvod je veľmi prostý! Práve vďaka tomu, že je Jughead rozprávač, tak ho nikdy nemôžu tvorcovia zabiť.

Doctor Who

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: vanityfair.com

Lara Croft, hlavná protagonistka filmov a hier Tomb Raider je silným vplyvom a inšpiráciou postavy River Song. Podobne ako Lara Croft, tak aj River Song je archeologička, ktorá je známa pre jej používanie zbrane.

Teória veľkého tresku

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: showbizz.net

Vedeli ste o tom, že Teória veľkého tresku je v Číne zakázaná? Seriál má vraj “ofenzívny obsah“.

Supernatural

supernatural

Zdroj: comingsoon.net

Pôvodný koncept seriálu mal zahŕňať novinára, ktorý by skúmal povesti a písal by o nich články. Nakoniec sme ale dostali dvojicu lovcovSama a Deana. Trochu rozdiel, no nie?

Zdroj: imdb.com

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár