Zaujímavé fakty o seriáloch #3

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Stranger Things

seriál stranger things
Zdroj: screenrant.com

Každý diel prvej série tohto mysteriózneho seriálu stál približne 6 miliónov dolárov. Avšak, keď bola oznámená druhá séria, Netflix dal tvorcom viac peňazí. Narozdiel od prvej série stáli diely druhej sezóny 8 miliónov dolárov, čím sa seriál takmer priblížil k rozpočtu dielov prvej série Game of Thrones, ktoré stáli okolo 10 miliónov dolárov (každý).

2Kravaťáci

suits kravaťáci
Zdroj: pogdesign.co.uk

Všetci dobre vieme, aké silné puto má Harvey Specter s Donnou Paulsen v seriáli Kravaťáci. Nuž, výnimkou nie je ani skutočný život. Gabriel Macht a Sarah Raffertynajlepšími priateľmi aj v skutočnom svete, poznajú sa už takmer 20 rokov. Práve Macht stojí za tým, že v seriáli Sarah Rafferty hrá Harveyho lojálnu a dôveryhodnú asistentku.

3Agents of S.H.I.E.L.D.

Agents of SHIELD pauza
Zdroj: hdqwalls.com

Prekrásna Chloe Bennet, ktorú poznáme ako agentku Daisy Johnson či Quake, si počas natáčania druhej série v jednej bojovej scéne zlomila lakeť. Agentov S.H.I.E.L.D.u však len tak niečo nezastaví. Aj napriek nehode pokračovala v nakrúcaní aj so zlomeninou.

4NCIS: Námorný vyšetrovací úrad

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: wall.alphacoders.com

Herečka Pauley Perrette, ktorú poznáme ako fanúšikmi milovanú Abby, v skutočnosti naozaj ukončila vysokú školu s titulom vo forenznej vede. S cieľom získať magisterský titul sa presťahovala do New Yorku, vďaka čomu sa následne dostala k herectvu. Producenti show dokonca prezradili, že osobnosť a záujmy, aké má Abby, sú presne také isté, ako má samotná herečka. Dá sa teda povedať, že doslova sa na nič nehrá.

5Sons of Anarchy

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: mentalfloss.com

Určite si každý z nás vychutnáva badass stunty, ktoré v seriáli vidíme. Vedeli ste však, že väčšina z hlavných postáv ich naozaj predvádza, a nejedná sa o žiadnych dablérov?

6Teória veľkého tresku

Aký osud čaká Teóriu Veľkého Tresku?
Zdroj: screenrant.com

Vedeli ste, že hviezdna dvojka Sheldon (Jim Parsons) a Leonard (Johnny Galecki) sú v skutočnosti pomenovaní po hercovi, režisérovi a televíznom producentovi menom Sheldon Leonard?

7Narcos

Štvrtá séria seriálu Narcos
Zdroj: thesun.co.uk

Charizmatický Wagner Moura, ktorý nám stvárnil v seriáli Narcos svetoznámeho drogového baróna Pabla Escobara, sa musel kvôli jeho roli naučiť po španielsky. Herec je totižto brazílskeho pôvodu a jeho materinský jazyk je portugalčina.

8Ako som spoznal vašu mamu

Zdroj: cnn.com

Dokážete si predstaviť, že by hral legendárneho Barneyho Stinsona niekto iný ako Neil Patrick Harriss? Nuž, všetko mohlo byť úplne inak! O túto postavu sa totižto zaujímal herec Jim Parsons, ktoré všetci dobre poznáme zo seriálu Teória veľkého tresku ako Sheldona Coopera.

9Breaking Bad

Zdroj: wallpaperscraft.com

Pýtate sa, prečo mal tak úspešný seriál ako Breaking Bad “len” 5 sérii? Môže za to tvorca show, Vince Gilligan. Jeho dôvod bol veľmi jednoduchý – skrátka nechcel spraviť chybu ako mnoho úspešných seriálov, ktoré bežia až príliš dlho a ich kvalita len klesá.

10Preacher

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: hollywoodreporter.com

Vedeli ste o tom, že Dominic Cooper a Ruth Negga, ktorí vystupujú v seriáli Preacher ako Jesse Custer a Tulip O’Hare, si obaja zahrali v MCU? Cooper sa ukázal vo filme Captain America: The First Avenger či v seriáli Agent Carter ako otec Tonyho Starka, Howard Stark. Negga sa zas ukázala v seriáli Agents of S.H.I.EL.D., kde si zahrala postavu menom Raina.

Zdroj: imdb.com