REKLAMA

Zaujímavé fakty o seriáloch #30

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

Priatelia

seriál Priatelia Titulka
Zdroj: youtube.com

Herečka Lisa Kudrow bola pôvodne obsadená do seriálu Frasier, mala si v ňom zahrať postavu menom Roz. Vedúci obsadenia však zmenili názor a vyhodili ju tesne predtým, ako bola show vypustená. Práve toto viedlo k tomu, že získala rolu Phoebe v Priateľoch.

REKLAMA

Sex v meste

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: bustle.com

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo sme nikdy nevideli herečku Sarah Jessica Parker v seriáli Sex v meste nahú? Nuž, dôvod je veľmi jednoduchý. V jej zmluve bola totižto uvedená veta, ktorá vylučovala akúkoľvek nahotu z jej strany na obrazovkách.

Breaking Bad

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: ladbible.com

Ikonickú scénu, kde Walter hodí na strechu domu pizzu si pamätáme hádam všetci. Ale vedeli ste, že Cranstonovi sa podarilo vyhodiť pizzu na strechu hneď na prvý pokus?

True Detective

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: geektyrant.com

Matthew McConaughey sa mal pôvodne ukázať v seriáli ako Marty, avšak po tom, čo si prečítal po prvýkrát scenár, tak poprosil o rolu Rustina Cohla, s odôvodnením, že chcel výzvu.

Game of Thrones

názov prvého Game of Thrones prequelu
Zdroj: fanfest.com

Vedeli ste o tom, že Game of Thrones malo byť nakrútené ako film? Očividne sa tak nestalo, vďačíme za to Georgeovi R.R. Martinovi, ktorý bol proti tomu, aby bol jeho príbeh tak drasticky orezaný.

Nezvestní

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: lostpedia.wikia.com

Herečka Evangeline Lily takmer prešvihla jej rolu Kate Austen. Kvôli jej kanadskému občianstvu mala veľké problémy s vízami a takmer bola krátko pred natáčaním preobsadená.

Sopranovci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: tvtropes.org

Dizajnér loga Sopranovcov, Brett Wicks si zo začiatku myslel, že seriál Sopranovci bol o spevákoch, nie mafiánoch. Cítil, že bolo dôležité, aby logo prekonalo všetky predsudky, ktoré mohol názov naznačovať. To zrejme vysvetľuje dôvod, prečo sa v dnes už ikonickom logu nachádza zbraň.

The Office

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: theodysseyonline.com

Herečku Phyllis Smith poznáme ako Phyllis zo seriálu The Office. Hoci sa na show podieľala, no hrať v nej vôbec nemala. Ako to? Zastávala funkciu asistentky režiséra obsadenia, avšak producenti si ju pri čítaní scenára s hercami počas ich konkurzov obľúbili natoľko, že jej ponúkli rolu v seriáli.

Parks and Recreation

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: ew.com

Chris Pratt sa v seriáli spočiatku nemal ukazovať často, avšak svoju postavu Andyho zahral tak skvele, že sa scenáristi rozhodli, že mu dajú v seriáli väčšiu rolu.

Ako som spoznal vašu matku

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: abcnews.go.com

Lyndsy Fonseca a David Henrie, ktorých poznáme zo seriálu ako Tedove deti museli natáčať všetky ich scény počas prvej série. Dôvodom bol taký, že Henrie si prechádzal pubertou. Obaja herci museli kvôli tomu držať v tajnosti, ako skončí seriál až neuveriteľných 9 rokov. Ja by som to asi nevydržal, čo vy?

Zdroj: buzzfeed.com