Zaujímavé fakty o seriáloch #4

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Gotham

príchod milovaného Jokera
Zdroj: wallpapersite.com

Herečka Jada Pinkett Smith, ktorú poznáme zo seriálu Gotham ako šarmantnú Fish Moneey, si priniesla na jej konkurz muža na vodítku. Myslíme si, že tvorcov presvedčila viac než dosť, že sa na postavu hodí.

2Dva a pol chlapa

charlie sheen dva a pol chlapa
Zdroj: moviewriternyu.wordpress.com

Fanúšikmi obľúbená Berta sa v seriáli Dva a pol chlapa nemala objavovať pravidelne. Výkon Chonchaty Ferrell sa medzi fanúšikmi stal však tak veľkým hitom, že si zabezpečila začiatkom druhej série miesto stáleho člena obsadenia.

3Rick and Morty

Štvrtá séria seriálu Rick & Morty
Zdroj: rickandmorty.wikia.com

Spôsob, akým vyslovuje Rick slovo “bitch“, je referencia na legendárnu hlášku Jesseho Pinkmana zo seriálu Breaking Bad.

4Nezvestní (Lost)

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: lostpedia.wikia.com

Pôvodne mala byť postava Michaela Emersona, ktorého poznáme ako Benjamina Linusa, v seriáli len na pár epizód. Producenti boli však jeho výkonom natoľko nadšení, že namiesto spomenutých niekoľko dielov, sa stal stálym členom obsadenia a jeho postava bola kompletne prepísaná.

5Better Call Saul

produkcia štvrtej série seriálu Better Call Saul
Zdroj: screenertv.com

AMC predĺžilo seriál Better Call Saul o ďalšiu sériu v júni 2014, čo bolo viac ako 7 mesiacov predtým, ako bol vôbec vydaný pilotný diel. Tomu sa hovorí poriadna dôvera.

6Priatelia

Priatelia

Keď bol Matt LeBlanc po prvýkrát na konkurze o rolu Joeyho, na účte mal posledných 11 dolárov. Po tom, ako dostalo obsadenie seriálu svoju prvú výplatu, LeBlanc si ako prvú vec kúpil teplú večeru.

7The Flash

the flash 4. séria
Zdroj: screenrant.com

V seriáli The Flash sa ukázali všetci členovia hlavného obsadenia show Prison Break –Wentworth Miller (Captain Cold), Dominic Purcell (Heat Wave) a Robert Knepper (Clock King).

8Upírske denníky

The Vampire Diaries

Postavu Damona Salvatora mohol hrať úplne niekto iný. Ian Somerhalder totižto získal túto rolu až na druhý pokus!

9Sherlock Holmes

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: pbs.org

V deň, keď mal Martin Freeman prvýkrát konkurz na jeho rolu v Sherlock Holmesovi, mu ukradli peňaženku. Bol v takej zlej nálade, že si producenti mysleli, že o rolu nemá žiaden záujem. Našťastie, na ďalšom konkurze bol už v poriadku, a rolu si bez akýchkoľvek problémov získal.

10Prison Break

Prison Break
Zdroj: digitalspy.com

Človek si povie, že Prison Break je len show, fikcia. Vedeli ste však, že práve tento seriál je zakázaný vo viac než trinástich väzniciach? Zrejme je považovaný za “nevhodný” náučný materiál.

Zdroj: imdb.com