Zaujímavé fakty o seriáloch #5

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Luke Cage

Luke Cage vo finálnom traileri druhej série
Zdroj: youtube.com

V 90. rokoch chcel Quentin Tarantino vytvoriť filmovú adaptáciu Lukea Cagea. Snímka mala niesť názov “Luke Cage: Hero for Hire” a v hlavnej úlohe sa mal objaviť Laurence Fishburne. Tento plán sa však neuskutočnil a to z jednoduchého dôvodu – rozhodol sa totižto vytvoriť kultový Pulp Fiction.

2Game of Thrones

Game Of Thrones
Zdroj: princessofdragons.wordpress.com

V roku 2012 bolo v Amerike pomenovaných viac než 160 novorodených dievčatKhaleesi“, po postave v show. Rodičia zrejme nevedeli, že “Khaleesi” je len titul, skutočné meno postavy je totižto Daenerys.

3Prvých 100

prvých 100
Zdroj: pogdesign.co.uk

Čakali ste, že prostredie lesov, ktoré vidíme v seriáli “The 100” je vytvorené umelo? Nuž, asi vás prekvapíme. Na scény, ktoré sa natáčajú v lesoch, nie sú používané žiadne zelené plátna.

4The Office

the office
Zdroj: entertainmenthit.com

Viete si predstaviť, že by hral Michaela Scotta niekto iný ako samotný Steve Carell? Nuž, všetko mohlo byť úplne inak, o rolu sa totižto zaujímal herec Rainn Wilson, ktorého všetci dobre poznáme ako Dwighta Schrutea.

5True Detective

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: geektyrant.com

Aby sa Matthew McConaughey pripravil na svoju rolu detektíva, vytvoril 50-stranovú analýzu s názvom “Four Stages of Rustin Cohle” (štyri štádia Rustina Cohlea), aby študoval evolúciu jeho postavy počas priebehu príbehu. Tomu hovoríme skutočné odhodlanie.

6House of Cards

House of Cards
Zdroj: screenrant.com

Režisér David Fincher prehlásil, že každý herec z hlavného obsadenia bol jeho prvou voľbou. Počas prvého spoločného čítania však na rovinu povedal svoje a vyjadril tak “morálnu podporu”.

“I want everybody here to know that you represent our first choice – each actor here represents our first choice for these characters. So do not fuck this up.”

“Chcem, aby každý z vás ktorí ste tu prítomní, vedel, že ste našou prvou voľbou – každý herec tu reprezentuje našu prvú voľbu pre tieto postavy. Tak to nedo*ebte.”

7Disenchatment

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: bustle.com

Iste sa k vám dostalo, že Matt Groening – tvorca legendárnych Simpsonovcov, sa spojil s Netflixom a vytvoril v poradí jeho tretí animovaný seriál. Ak ste seriál videli, tak vám určite prišlo na postave menom “Elfo” niečo zvláštne, akési povedomé. Nuž, my vám prezradíme, čo presne to bolo. Poriadne si prezrite jeho oblečenie – áno, táto postava zdieľa to isté červené tričko a modré šortky ako ďalšia kreácia Matta Groeninga, Bart Simpson.

8South Park

Vianočné epizódy seriálov
Zdroj: southpark.wikia.com

Postava Mr. Hankey bola inšpirovaná niečím z detstva Treya Parkera (jeden z tvorcov seriálu). Keď bol Trey ešte dieťa, mal akýsi zvyk nesplachovať záchod. Kvôli tomu ho jeho otec strašil a tvrdil mu, že ak nespláchne záchod, tak z neho vyjde “Mr. Hankey” a zje ho. Zaujímavá inšpirácia, to sa musí nechať.

9Arrow

arrow, zdroj: wallpaperscraft
zdroj: wallpaperscraft

Zábery vonkajšku sídla Queencov sú natáčané na zámku Hatley, jedná sa o národné historické miesto, ktoré sa nachádza v Coolwoode v Britskej Kolumbii. Tento istý zámok bol taktiež použitý v seriáli Smallville a zároveň aj ako zámok Profesora Xaviera v X-Men filmoch. Taktiež treba dodať, že bol využitý aj v oboch Deadpool filmoch.

10Legion

promo Legion druhá séria
Zdroj: youtube.com

Postava Sydney Barrett, ktorú hrá herečka Rachel Keller, je v skutočnosti pomenovaná po Sydovi Barrettovi, bývalom členovi skupiny Pink Floyd. Jeho hudba mala totižto veľmi dôležitý vplyv na tvorcu seriálu Noaha Hawleyho. Barrett opustil svoju skupinu v roku 1968 kvôli duševným (a drogovým) problémom, čím je aj inšpirovaná samotná postava Sydney.

Zdroj: imdb.com