NETFLIXSeriály

TOP 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch #5

Zaujímavé fakty o seriáloch #5

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

Luke Cage

Luke Cage vo finálnom traileri druhej série

Zdroj: youtube.com

V 90. rokoch chcel Quentin Tarantino vytvoriť filmovú adaptáciu Lukea Cagea. Snímka mala niesť názov “Luke Cage: Hero for Hire” a v hlavnej úlohe sa mal objaviť Laurence Fishburne. Tento plán sa však neuskutočnil a to z jednoduchého dôvodu – rozhodol sa totižto vytvoriť kultový Pulp Fiction.

Game of Thrones

Game Of Thrones

Zdroj: princessofdragons.wordpress.com

V roku 2012 bolo v Amerike pomenovaných viac než 160 novorodených dievčatKhaleesi“, po postave v show. Rodičia zrejme nevedeli, že “Khaleesi” je len titul, skutočné meno postavy je totižto Daenerys.

Prvých 100

prvých 100

Zdroj: pogdesign.co.uk

Čakali ste, že prostredie lesov, ktoré vidíme v seriáli “The 100” je vytvorené umelo? Nuž, asi vás prekvapíme. Na scény, ktoré sa natáčajú v lesoch, nie sú používané žiadne zelené plátna.

The Office

the office

Zdroj: entertainmenthit.com

Viete si predstaviť, že by hral Michaela Scotta niekto iný ako samotný Steve Carell? Nuž, všetko mohlo byť úplne inak, o rolu sa totižto zaujímal herec Rainn Wilson, ktorého všetci dobre poznáme ako Dwighta Schrutea.

True Detective

Zdroj: geektyrant.com

Aby sa Matthew McConaughey pripravil na svoju rolu detektíva, vytvoril 50-stranovú analýzu s názvom “Four Stages of Rustin Cohle” (štyri štádia Rustina Cohlea), aby študoval evolúciu jeho postavy počas priebehu príbehu. Tomu hovoríme skutočné odhodlanie.

House of Cards

House of Cards

Zdroj: screenrant.com

Režisér David Fincher prehlásil, že každý herec z hlavného obsadenia bol jeho prvou voľbou. Počas prvého spoločného čítania však na rovinu povedal svoje a vyjadril tak “morálnu podporu”.

“I want everybody here to know that you represent our first choice – each actor here represents our first choice for these characters. So do not fuck this up.”

“Chcem, aby každý z vás ktorí ste tu prítomní, vedel, že ste našou prvou voľbou – každý herec tu reprezentuje našu prvú voľbu pre tieto postavy. Tak to nedo*ebte.”

Disenchatment

zaujímavé fakty o seriáloch

Zdroj: bustle.com

Iste sa k vám dostalo, že Matt Groening – tvorca legendárnych Simpsonovcov, sa spojil s Netflixom a vytvoril v poradí jeho tretí animovaný seriál. Ak ste seriál videli, tak vám určite prišlo na postave menom “Elfo” niečo zvláštne, akési povedomé. Nuž, my vám prezradíme, čo presne to bolo. Poriadne si prezrite jeho oblečenie – áno, táto postava zdieľa to isté červené tričko a modré šortky ako ďalšia kreácia Matta Groeninga, Bart Simpson.

South Park

Vianočné epizódy seriálov

Zdroj: southpark.wikia.com

Postava Mr. Hankey bola inšpirovaná niečím z detstva Treya Parkera (jeden z tvorcov seriálu). Keď bol Trey ešte dieťa, mal akýsi zvyk nesplachovať záchod. Kvôli tomu ho jeho otec strašil a tvrdil mu, že ak nespláchne záchod, tak z neho vyjde “Mr. Hankey” a zje ho. Zaujímavá inšpirácia, to sa musí nechať.

Arrow

arrow, zdroj: wallpaperscraft

zdroj: wallpaperscraft

Zábery vonkajšku sídla Queencov sú natáčané na zámku Hatley, jedná sa o národné historické miesto, ktoré sa nachádza v Coolwoode v Britskej Kolumbii. Tento istý zámok bol taktiež použitý v seriáli Smallville a zároveň aj ako zámok Profesora Xaviera v X-Men filmoch. Taktiež treba dodať, že bol využitý aj v oboch Deadpool filmoch.

Legion

promo Legion druhá séria

Zdroj: youtube.com

Postava Sydney Barrett, ktorú hrá herečka Rachel Keller, je v skutočnosti pomenovaná po Sydovi Barrettovi, bývalom členovi skupiny Pink Floyd. Jeho hudba mala totižto veľmi dôležitý vplyv na tvorcu seriálu Noaha Hawleyho. Barrett opustil svoju skupinu v roku 1968 kvôli duševným (a drogovým) problémom, čím je aj inšpirovaná samotná postava Sydney.

Zdroj: imdb.com

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár