Zaujímavé fakty o seriáloch #6

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Dva a pol chlapa

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: yserialy.sk

Ako iste viete, v seriáli Dva a pol chlapa hrá herec Jon Cryer mladšieho brata Charlieho (Charlie Sheen) – Alana. Vedeli ste však, že v skutočnosti je Cryer od Sheena o rok starší?

2Futurama

Zdroj: c.slashgear.com

Vedeli ste, že číslo Benderovho apartmánu – 00100100 – je v skutočnosti binárne číslo, ktoré označuje symbol amerického doláru?

3Simpsonovci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: digitalspy.com

Určite považuje každý z nás tento seriál za legendu a musíme povedať, že seriál legendou aj v skutočnosti je. Jedná sa totižto o najdlhšie bežiacu show v histórii, ako aj najdlhšie bežiaci animovaný seriál.

4Castle Rock

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: mirf.ru

V seriáli hrá herec Bill Skarsgård, ktorý si zahral vo filme IT desivého klauna Pennywisea. Seriál aj film sú výtvorom spisovateľa Stephena Kinga.

5Teória veľkého tresku

Zdroj: youtube.com

Raz ten koniec musel prísť. Nedávno sme sa dozvedeli, že seriál ukončí svoje dlhoročné vysielanie už budúci rok, a to 12. sériou.

6LazyTown

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: ladbible.com

Spomínate si na Robbieho Rottena zo seriálu LazyTown? Myslím si, že to je skôr len rétorická otázka, keďže sa jedná o legendu. Herec Stefán Karl Stefánsson to však nemal ľahké, už dlhšiu dobu bojoval s rakovinou, avšak 21. augusta svoj boj žiaľ prehral.

7Big Little Lies

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: noizz.azet.sk

Viete si predstaviť tento seriál bez Nicole Kidman? Nuž, bola tu šanca, že by sa v ňom neobjavila, mala si totižto zahrať vo filme Wonder Woman, avšak ponuku odmietla, nakoľko by nestíhala točiť Big Little Lies.

8Sopranovci

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: tvtropes.org

HBO sa bálo, že ľudia si budú myslieť kvôli názvu seriálu, že sa dej točí ohľadom hudby. Práve vďaka tomu sa nachádza v logu zbraň. Spoločnosť zvažovala pre show taktiež iné názvy, ako napríklad “Made in New Jersey“.

9Rick and Morty

koniec Ricka a Mortyho
Zdroj: youtube.com

Tematická hudba seriálu je paródiou na sci-fi seriály “Doctor Who” a “Farscape“.

10Stranger Things

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: newscult.com

Outfit, ktorý nosila Eleven (Millie Bobby Brown), sa skladá z ružových šiat a blond parochne. Nepríde vám to akési povedomé? Je vraj možné, že sa jedná o referenciu na film E.T. – konkrétne na jeho maskovanie.

Zdroj: imdb.com