Zaujímavé fakty o seriáloch #7

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Breaking Bad

vtipné momenty z natáčania seriálu Breaking Bad
Zdroj: wall.alphacoders.com

Spomínate si na stránku, ktorú vytvoril Walter Jr., aby pomohol svojmu otcovi zaplatiť výdavky spojené s liečením jeho rakoviny? Nuž, stránka www.savewalterwhite.com skutočne existuje!

2The Handmaid’s Tale

Kvalitne obsadený s fantastickými hereckými výkonmi
Zdroj: theradicalnotion.com

Vedeli ste, že prvú sériu režírovali skoro len ženy? Režisérsky tím totižto pozostával zo štyroch žien a len jedného muža.

3American Horror Story

American Horror Story Roanoke
Zdroj: youtube.com

Tvorcovia seriálu Ryan Murphy a Brad Falchuk vyhlásili hneď na začiatku, že každá sezóna show bude mať nový príbeh, ako aj obsadenie.

4Brooklyn Nine-Nine

seriálový svet veľké zmeny
Zdroj: vox.com

Vedeli ste, že seriál bol tento rok pôvodne zrušený? Stalo sa tak v máji, kedy mu dal FOX stopku. Show však našťastie našla svoju spásu v konkurenčnom NBC, kde bola obnovená a dostala 13-dielnu šiestu sériu.

5Ballers

Ballers
Zdroj: hollywoodreporter.com

Dwayne “The Rock” Johnson schudol pre svoju rolu v seriáli Ballers takmer 10 kg.

6Game of Thrones

Hra o Tróny
zdroj: youtube.com

Predtým ako boli obsadení, boli Lena Headey (Cersei Lannister) a Jerome Flynn (Bronn) vo vzťahu, ktorý skončil až tak zle, že obaja mali v ich zmluvách podmienku, že ich postavy nebudú nikdy zdieľať scény a musia byť oddelení na pľaci.

7Grey’s Anatomy

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: greys.wikia.com

Herečka Chyler Leigh, ktorá stvárňuje v seriáli Dr. Lexie Grey, taktiež hrá aj v show Supergirl.

8Fear the Walking Dead

Trailer na štvrtú sériu Fear the Walking Dead
Zdroj: spidersweb.pl

V pilotnom dieli môžeme vidieť iPhone 4, čo naznačuje, že seriál sa odohráva približne medzi rokmi 2009-2010. To je zhruba vtedy, keď štartovala prvá séria The Walking Dead (2010).

9Homeland

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: pogdesign.co.uk

O réžiu pilotného dielu bol pôvodne požiadaný Ben Affleck, ktorý bol z tejto správy nadšený a chcel ho režírovať. Tomu však zabránila dohoda s jeho manželkou Jennifer Garner, ktorá skrátka znie, že zatiaľ čo jeden z nich pracuje, ten druhý musí ostať doma s deťmi. Práve kvôli dohode teda nemohol túto prácu vziať.

10The Expanse

The Expanse našiel nový domov
Zdroj: theverge.com

Vesmírna loď Rocinante, ktorá sa nachádza v seriáli, je pomenovaná po koňovi Dona Quijota, z diela Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha od španielskeho spisovateľa Miguela de Cervantesa.

Zdroj: imdb.com