Zaujímavé fakty o seriáloch #8

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Supernatural

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: thewinchesterfamilybusiness.com

Určite si všetci spomínate na ikonický Colt, ktorý môžeme vidieť v show. Všimli ste si však, že sa na jeho hlavni nachádza latinský text “Non timebo mala“? V preklade do angličtiny to znamená “I will fear no evil“, čiže v slovenčine, “Nebudem sa báť zlého“.

2Castle Rock

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: mirf.ru

Každý z nás si určite spomína na väzenie z legendárneho filmu “Vykúpenie z väznice Shawkshank“. Diváci seriálu už dobre vedia, že práve toto väzenie sa nachádza aj v seriáli. Vedeli ste však, že v seriálovej verzii môžeme vidieť fotku správcu väznice Nortona? Jedná sa o referenciu na pôvodný film.

3Better Call Saul

trailer na štvrtú sériu Better Call Saul
Zdroj: amc.com

Rozmýšľali ste niekedy nad pôvodom mena Saula Goodmana? Nuž, máme pre vás odpoveď. Tento pseudonym bol vybraný preto, lebo znel židovsky a taktiež to v angličtine pripomína vetu “It’s all good man.”.

4Narcos

Zdroj: bgr.com

Herec Wagner Moura, ktorý si zahral v seriáli Narcos hlavnú postavu – Pabla Escobara – považuje show za jeho oficiálny vstup do medzinárodného filmového priemyslu. A to aj napriek tomu, že hral vo filme Elysium, no ten označuje skôr “len” za skúsenosť, keďže jeho postava nebola v snímke až tak veľmi podstatná.

5House of Cards

House of cards 5. séria
zdroj: BGR.com

Vedeli ste, že tretia séria seriálu House of Cards sa dostala omylom na Netflix o 2 týždne skôr než bol jej oficiálne zverejnenie? Bola však o 17 minút neskôr odstránená, no povedzme si na rovinu, určite sa niekomu podarilo pozrieť aspoň jeden diel. To muselo byť spoilerov!

6Strangers Things

Postava Hoppera (Davida Harboura) prechádza v seriáli novými teritóriami
Zdroj: digitalspy.com

Príves náčelníka Hoppera (David Harbour) vraj stál Netflix len smiešny 1 dolár.

7How I Met Your Mother

zaujímavé fotky o seriáloch
Zdroj: bravotv.com

Na Barneyho kúzelné triky si spomína určite každý. Vedeli ste však, že herec Neil Patrick Harris je v skutočnom živote skúsený kúzelník?

8Tom Clancy’s Jack Ryan

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: imdb.com

Druhá séria seriálu bola potvrdená pred tým, ako vôbec vyšlaprvá. Je vidieť, že Amazon svojmu seriálu naozaj verí, a my sa mu nemôžeme čudovať, keďže prvá séria bola skvelá.

9The Crown

10 najdrahších seriálov od netflixu
Zdroj: cnbc.com

Jedná sa o jeden z najdrahších televíznych seriálov, ktorý bol kedy vytvorený. Každá epizóda má rozpočet 5 miliónov libier, čo je v prepočte takmer 5,6 milióna eur. Zatiaľ boli už objednané dve série s tým, že cieľom Netflixu je vytvoriť ďalšie štyri. Čo nás však najviac fascinuje je fakt, že toto všetko sa zvažovalo a objednávalo ešte predtým, ako bola vôbec vytvorená či vypustená prvá epizóda.

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: bustle.com

Herec Ben McKenzie (Jim Gordon) a herečka Morena Baccarin (Dr. Leslie Thompkins) tvoria od roku 2017 v skutočnom živote manželský pár.

Zdroj: imdb.com