Zaujímavé fakty o seriáloch #9

Poznáme ich takmer všetci a väčšina z nás ich už videla. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych seriálov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených seriáloch, ktoré si takmer určite nevedel!

1Dark

Dark
Zdroj: radiotimes.com

Väčšina zo vonkajších scén bolo nakrúcaných v lesoch, v Fahrtechnikakademie Kallinchen pri Berlíne. Jedná sa o bývalú vojenskú testovaciu oblasť, ktorá bola používaná počas existencie Nemeckej demokratickej republiky.

2The Walking Dead

Čo môže divákovi chýbať na populárnom Netflixe?
Zdroj: sheknows.com

Počas tretej série použil make-up tím pri koži Walkerov tmavší odtieň, aby ukázali, že postupom času sa telo viac rozkladá.

3Black Mirror

black mirror thumb
Zdroj: businessinsider.com

V každej epizóde povie niektorá z postáv slovo “oi“. Kto vie, či to má nejaký väčší význam.

4Preacher

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: hollywoodreporter.com

Hoci sa seriál odohráva v Texase, no nakrúcaný je v meste Albuquerque, v Novom Mexiku. Príde vám názov tohto mesta povedomý? Nuž, odohrával sa v ňom a nahrával divákmi milovaný Breaking Bad.

5Vikings

Zdroj: vix.com

Vedeli ste o tom, že seriál sa mal pôvodne volať “Raid“?

6Kravaťáci (Suits)

zaujímavé fakty o seriáloch
Zdroj: hungrynovelist.wordpress.com

Spomínate si na Harveyho profesora etiky z Harvadu, Henryho Gerarda? V seriáli sme sa dozvedeli, že práve on bol pre Harveyho akýmsi otcovským vzorom. Vedeli ste však, že tomu tak nie je len v seriáli? Ako už meno nasvedčuje, herec Stephen Macht, ktorý si zahral rolu profesora, je v skutočnom živote otcom Gabriela Machta, teda Harveyho.

7Westworld

Westworld 3. séria
Zdroj: cnet.com

Scenárista, producent a režisér seriálu Jonathan Nolan popísal show ako “ďalšiu kapitolu v príbehu ľudstva, v ktorej prestávame byť my protagonistami.”

8Stranger Things

Druhá séria Stranger Things
Zdroj: comingsoon.net

Hlas herca Gatena Matarazza (Dustin Henderson) sa zmenil natoľko, že v čase, kedy sa skončila produkcia, tak zvukový tím s ním už nemohol nahrať dodatočné dialógy.

9American Gods

American Gods
Zdroj: screenrant.com

Viete o tom, že v seriáli American Gods sa mal objaviť aj Nicolas Cage? Mal sa ukázať v roli Mr. Wednesdaya, avšak napriek tomu, že sa mu páčil scenár, rolu odmietol. Jeho hlavným dôvodom bol vraj fakt, že by sa musel seriálu plne oddať.

10Hannibal

Hannibal Lecter
Zdroj: Telegraph.co.uk

O hlavnú úlohu v seriáli Hannibal sa pokúšal aj David Tennant. Producent Bryan Fuller bol jeho výkonnom okúzlený a dokonca prezradil, že hoci sa mu nepodarilo rolu získať, chcel napísať pre Tennanta hosťovskú rolu vyšinutého sériového vraha.

Zdroj: imdb.com