TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli Stranger Things od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

TOP 10: Zaujímavé fakty o Stranger Things

Dámy a Páni, už 4. júla si na Netflixe konečne užijeme tretiu sériu milovaného seriálu Stranger Things. Do malého mestečka Hawkins v štáte Indiana prišli 80. roky a spolu s nimi aj letné prázdniny. Naša obľúbená skupinka detí už čoskoro nastúpi na strednú školu a spolu s vyšším vekom začínajú riešiť problémy priateľstva a lásky.

Eleven sa musí rozhodnúť medzi životom so svojimi schopnosťami alebo životom obyčajnej tínedžerky s kamarátmi. Okrem iného na decká číha nová hrozba, ktorá im zaručí najhoršie leto ich života. Dnes sa teda pozrieme na zaujímavé fakty o tomto seriáli, ktoré ste pravdepodobne netušili!

klip z tretej série stranger things
Zdroj: Forbes.com

Zlý vplyv seriálu

Dacre Montgomery, ktorý stvárnil Billyho, dostal ako nefajčiar lekcie správneho fajčenia cigariet od výkonného producenta a režiséra seriálu Shawna Levyho. Za natáčací deň občas vyfajčil 3-4 krabičky červených Marlborek.

Winona Ryder bola jasnou voľbou

Stretnutie DufferovcovWinony Ryder (Joyce Byers) predtým, než sa stala súčasťou projektu, trvalo štyri a pol hodiny, ale seriál a jej postava neboli takmer vôbec preberané. Tvorcovia si ju vybrali preto, že ich zaujala ako herečka už keď boli mladší. Taktiež ich zaujalo to, že Winona miluje staré filmy, konšpiračné teórie a experimenty s LSD, teda témy, ktoré sú dôležitou súčasťou seriálu.

Na pľaci vznikli priateľstvá

Millie Bobby Brown (Eleven) a Sadie Sink (Max) sa stali okamžite kamarátkami aj napriek tomu, že sa pred začiatkom natáčania nikdy nestretli. Millie sa na Sadie páčilo hlavne to, že je vegánka, pretože aj sama ňou chce byť. Keď ju Sadie nahovorila, aby to skúsila, podľahla pri prvej príležitosti.

Zdroj: eq.com

Finn Wolfhard má plný denník

Finn Wolfhard bol vždy prvou voľbou pre postavu Mikea Wheelera. Problém nastal až podpísaním účasti na filme It (2017), čo mu znemožnovalo natáčanie. Lenže produkčné problémy Kingovho remaku spôsobili posunutie natáčania o rok, vďaka čomu sa herec mohol venovať obom projektom.

Zbohom, vlasy

Millie Bobby Brown (Eleven) si musela kvôli úlohe oholiť hlavu, do čoho sa jej pôvodne nechcelo. Režiséri jej ale ukázali Charlize Theron, ako skvele vyzerala v Mad Maxovi, a Millie nakoniec súhlasila.

Charlie Heaton a jeho zatknutie

Herec Charlie Heaton, ktorý hrá postavu Jonathana Byersa, sa nezúčastnil premiéry druhej série, na ktorú oficiálne do USA mal prísť. Dôvodom bolo, že mu na letisku v batožine objavili stopy kokaínu, a preto bol poslaný späť do Londýna, kde žije. Herec sa priznal, že kokaín naozaj bral.

TIP na seriál: Stranger Things | Osemdesiate roky v duchu nadprirodzena
Zdroj: space.ca

Na pľaci vznikol aj vzťah

Predstaviteľka Nancy Wheeler, Natalia Dyer zo zamilovala do herca, ktorý predstavoval Jonathana – Charlie Heaton a o pár mesiacov boli partneri.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Dá si niekto wafle?

Po vydaní seriálu v roku 2016 narástol dopyt po sušienkach Eggo, ktoré sú pochúťkou Eleven (Millie Bobby Brown). Po vydaní druhej série narástol profit firmy Kellogg’s, ktorá sušienky vyrába, až o 14%.

Tvorcovia sú fanúšikmi Star Wars?

Dustin (Gaten Matarazzo) často odkazuje na Star Wars. Niekoľkokrát hovorí, že El (Millie Bobby Brown) má schopnosti ako Yoda. Inokedy zase hovorí o Landovi Calrissianovi, keď sa zmieňuje o zrade od niekoho, u koho si myslíte, že je na vašej strane. Grafické stvárnenie plagátu seriálu odkazuje na podobný štýl plagátov Star Wars s rozdelením na modrú a červenú stranu s hlavnými hrdinami uprostred.

druhá séria Stranger Things
Zdroj: youtube.com

Dôkladne vybraté herecké obsadenie

Castingom na obsadenie detských postáv prešlo 906 chlapcov a 307 dievčat. Finn Wolfhard (Mike Wheeler) sa konkurzu zúčastnil cez video, zatiaľ čo ležal chorý v posteli.

Chceli by ste si o tomto seriáli prečítať viac? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -