Zlomené prútiky a zamilovaní herci. Toto sú tie najzaujímavejšie fakty zo zákulisia Harry Pottera

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fakty zo zákulisia filmovej série Harry Potter

Kto by nepoznal sériu, ktorá v podstate sprevádzala naše detstvo či dospievanie. Takmer každý človek buď čítal knihu alebo videl film o „chlapcovi, ktorý prežil“. Séria od J. K. Rowlingovej sa stala skutočne masovou záležitosťou a dnes ju oprávnene považujeme za kultovú. My, diváci, však vieme len to, čo nám tvorcovia sprostredkovali. Čo sa však dialo za kamerami? Toto sú fakty zo zákulisia série Harry Potter, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

8. Počas série zlomil Daniel Radcliffe 12 až 20 prútikov

harry potter
Zdroj: TMDB

Počas nakrúcania zlomil predstaviteľ Harryho Pottera okolo 12 až 20 prútikov. Niektoré zdroje uvádzajú, že ich zničil viac ako 60 alebo dokonca až 100. Sám Radcliffe však uviedol, že to nebolo až také vysoké číslo. Problémom bolo to, že sa mladý herec s týmito prútikmi hral ako s paličkami na bubny.

7. Helen McCrory mala hrať Bellatrix Lestrangeovú

narcissa-malfoy
Zdroj: Wizarding World

Pôvodne si mala dnes už zosnulá herečka zahrať postavu diabolskej Bellatrix Lestrangeovej. V tom čase však bola Helen tehotná, a tak túto rolu nemohla prijať. Zastúpila ju tak slávna britská herečka Helena Bonham-Carter, ktorú už diváci poznali z filmov ako sú Sweeney Todd (2007) či Klub bitkárov (1999). A musíme povedať, že odviedla skvelú prácu.

Napokon sa Helen k sérii pridala a to ako Dracova matka Narcissa Malfoyová.

6. Daniel Radcliffe sa zamiloval do Heleny Bonham-Carter

bellatrix-lestrange_3_1800x1248
Zdroj: Wizarding World

Počas nakrúcania dokumentu Harry Potter: Returnt to the Hogwarts (2022) sa Daniel Radcliffe priznal, že sa zamiloval do svojej staršej kolegyne Heleny Bonham-Carter. Tá si, ako vieme, zahrala síce diabolskú, no svojim spôsobom príťažlivú Bellatrix, ktorá patrila medzi najväčších Voldemortových stúpencov.

Radcliffe dokonca svojej staršej kolegyni napísal aj list, v ktorom sa vyznal so svojimi pocitmi a dodal, že ľutuje, že sa nenarodil o 10 rokov skôr. Pre Helenu to bolo veľmi milé a hlavne si obaja užívali ich stretnutie po rokoch od finále série. Samozrejme, len ako priatelia a kolegovia.

5. Lucius Malfoy prosil tvorcov, aby sa mohol objaviť v posledných dvoch dieloch série

lucius malfoy
Zdroj: Wizarding World

Herec Jason Isaacs musel podľa všetkého prosiť autorku série J. K. Rowlingovú, aby jeho postavu prepustila z Azkabanu, a aby sa mohol objaviť v posledných dvoch častiach série. Napokon to britský herec dokázal a zohral v posledných dvoch dieloch pomerne významnú rolu. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -