NETFLIXSeriály

5 zaujímavých vecí, ktoré ste nezachytili pri sledovaní Ricka a Mortyho!

Zaujímavosti o seriáli Rick a Morty

Sláva Ricka a Mortyho v poslednom čase narastá. Spôsobilo to aj, čo sme vám zdelili v minulom článku, teda oznámenie pripravovaných nových epizód. Animovaná komédia pre dospelých plná čierneho humoru vie pobaviť každého, kto sa nenechá ľahko uraziť. Dobrodružstvá Ricka a Mortyho majú už tri série. A všetky sú plné skrytých referencií. Tu vám ponúkam niektoré veci, ktoré ste pravdepodobne nezachytili pri sledovaní Ricka a Mortyho!

Ako to mohla Beth dopustiť?

Už v prvom dieli prvej série môžme v jednej scéne vidieť kliniku, v ktorej Beth pracuje. Pred ňou sa pracovníci snažia dostať jedného koňa dovnútra. O pár minút neskôr, keď sa príbeh vráti k Beth, znova vidíme jej kliniku. Akurát tentoraz pred ňou, presne na tom istom mieste, už nie je neposlušný kôň. Ďalší pracovníci tam utierajú mláku krvi. Môžme si len domyslieť, čo sa chudákovi koníkovi stalo. :(

Rick and Morty

zdroj: netflix.com

Rick and Morty

Zdroj: netflix.com

Nemravná Beth

V šiestej epizóde prvej série, v tej, kde Rick a Morty zničili celý svet a museli odísť, použila Beth referenciu, ktorú asi väčšina divákov a ani sám Jerry nepochopili. Keď postrieľala monštrá, ktoré sa na nich vrhli, nabila zbraň vo vzduchu. Jerry na to povedal, že by si želal, aby tá zbraň bola jeho pohlavný orgán. Na to mu Beth odvetila, že v tom prípade by ju mal volať Ernest Hemingway. Ten totiž spáchal samovraždu tak, že si zbraň vložil do úst a vystrelil si mozog…

Jerry a Beth

Zdroj: netflix.com

Rick a Morty a Gravity Falls

V desiatej epizóde prvej série Ricka a Mortyho unikajú ostatným Rickom, pretože Rick je obvinený z vraždy iných Rickov (absurdnejšiu vetu som asi nikdy nenapísala). Rick a Morty unikajú pomocou portálov a v jednej scéne, keď Rick vytvorí viac portálov na jednej stene, z jedného z nich vypadnú náhodné predmety. Presne tieto predmety stratila v seriáli Gravity Falls postava Stan, keď stál pri svojom portáli.

Rick and Morty

zdroj: netflix.com

Stan Gravity Falls

zdroj: netflix.com

Gravity Falls

Zdroj: netflix.com

Telepatia a Mortyho myšlienky

V druhej epizóde druhej série Morty zachráni oblak z inej galaxie – Farta. Keď im Fart vysvetľuje, čo je vlastne zač, prezradí im, ako komunikuje. “Komunikujem prostredníctvom, ako to vy nazývate, Jessicine chodidlá… nie, telepatie.” Počas hovorenia tejto vety telepaticky vošiel Mortymu do mysle. Odhalil nám, že Morty premýšľa nad chodidlami dievčaťa, ktoré sa mu páči.

Fart a Morty

Zdroj: netflix.com

Rick a Morty a Gravity Falls 2

V prvom dieli tretej série môžme vidieť ďalšie prepojenie s Gravity FallsMorty a Summer sú zajatí Rickmi, ktorí sa (znova) snažia dolapiť Ricka. V pozadí sa nachádzajú dvaja Mortyovia, jeden ako Morty – Dipper a druhý (druhá) ako Morty – Mabel.

Dipper a Mabel

zdroj: netflix.com

Bonus

V prvej epizóde druhej série Rick povie o Jerrym, že je Redgren Grumbholdt v pretvarovaní sa, že vie čo robí. Morty a Summer sa smejú na jeho skrytej referencii. A to až kým im nepovie, že si toho muža vymyslel a nemajú sa smiať na vtipoch, ktorým nerozumejú. Tak, ako sa mladí diváci smejú na niektorých vtipoch v Rickovi a Mortym, aj keď nevedia o čo vlastne ide.

Morty and Summer

Zdroj: netflix.com

Takýchto referencií sa v seriáli vyskytuje nekonečné množstvo (predsa len, je v ňom zobrazených nekonečne veľa dimenzií). Ja som vybrala iba zopár z nich. Dúfam, že sa všetci, rovnako ako ja, tešíte na ďalšie diely Ricka a Mortyho. Určite aj ony budú plné skrytých vtipov, tak sledujte pozorne!

Našli ste nejaké referencie, ktoré my nie? Dajte nám a ďalším čitateľom vedieť do komentárov, čo ste vypozorovali vy!

Betka Múcsková
About author

Volám sa Betka, mám 20 rokov a Som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.
  Related posts
  Seriály

  Druhá séria Altered Carbon od Netflixu spoznala svoj dátum vydania. V akom tele sa vráti Takeshi Kovacs?

  Seriály

  Zavedie nás seriál Loki opäť do minulosti po udalostiach filmu Avengers?

  Seriály

  Objaví sa hviezda Game of Thrones Kristofer Hivju v seriáli Zaklínač od Netflixu?

  Seriály

  Ktorý obľúbený herec sa možno ukáže v prípadnej tretej sérii seriálu The Boys?

  1 Comment

  Pridaj komentár