Bojové umenia. Práve tento šport, ktorý začleňuje využitie užitočného s príjemným, je na svete už od počiatku vekov. Prvé bojovanie začalo v jaskyniach, pokračovalo v Japonsku, v Ríme a stále je tu až do dnes. Na bojových umeniach je taktiež založených mnoho televíznych seriálov, ktoré si zakladajú úspech práve na tomto športe.

Medzi také sa taktiež radí seriál z dielne Netflixu, Iron Fist, ktorý sa dočkal svojej prvej série 3 mesiace dozadu. Seriál nezískal od kritikov vysoké hodnotenia, no aj tak dokázal zaujať. O kvalitách seriálu sme vás taktiež oboznámili v našej recenzii, ktorú si môžete prečítať práve tu. V seriáli sme sa dočkali hlavnej postavy Dannyho Randa, ktorý je vyučený Iron Fist, čiže ovláda mnoho bojových umení. Ale ktoré z nich Danny ovláda?

Finn Jones ako Iron Fist
Finn Jones ako Iron Fist Zdroj: highsnobiety.com

MnohoV mnoho filmoch máme možnosť určiť bojové umenie danej osoby už len z prvého kontaktu alebo postoju. Práve takéto indikácie boli v Iron Fistovi nulové. Môžete sa pýtať, že prečo. Bolo to kvôli tomu, že sa mladý Danny dal do postoju bojového umenia, ktoré však pri kontakte s nepriateľom nepoužil. Ale v komiksoch je Danny ukázaný v svetle majstra v bojovom umení K’un Lun. Samozrejme, toto bojové umenie nie je reálne.

Ale keď zoberieme do úvahy všetky postoje a kroky, ktoré pri bojovaní Iron Fist používa, tak môžeme s istotou povedať, že to je určitý typ bojového umenia Kung Fu. Podľa všetkého by mal Danny Rand špecificky používať Shaolin Kung Fu. Dáva to taktiež význam kvôli tomu, že sa ako malý stratil v Himalájach. Druhá možnosť je, že používa štýl Chen z bojového umenia Tai Chi. Chen totižto využíva prstový postoj, ktorý Danny používa v seriáli dosť často. Ale ako to presne je, sa asi nedozvieme.

iron fist recenzia
Iron Fist. Zdroj: sea.ign.com

Z akého seriálu by ste chceli vedieť nejakú zaujímavosť najbližšie? Vaše názory nám píšte do komentárov!

Pridaj komentár